Tallinna Sadama aktsiate märkimisvahemik on 1,4-1,8 eurot

"Tallinna Sadama aktsiate noteerimine elavdab kindlasti ka Tallinna börsi ning kohalikku kapitaliturgu tervikuna, tuues siia ka uusi välisinvestoreid," ütles Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm.

Pilt: Scanpix

Tallinna Sadama aktsiate märkimisvahemik on 1,4-1,8 eurot

"Tallinna Sadama aktsiate noteerimine elavdab kindlasti ka Tallinna börsi ning kohalikku kapitaliturgu tervikuna, tuues siia ka uusi välisinvestoreid," ütles Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm.

AS Tallinna Sadam avalikustas aktsiate esmase pakkumise prospekti, mille kohaselt saavad Eesti jaeinvestorid ning Eesti ja rahvusvahelised institutsionaalsed investorid ettevõtte aktsiaid 25. maist kuni 6. juunini märkida hinnavahemikus 1,40-1,80 eurot ühe aktsia eest; indikatiivne miinimumjaotis igale Eesti jaeinvestorist märkijale on 1000 aktsiat, vahendas BNS.

Koos aktsiate esmase pakkumise prospekti avaldusega esitas Tallinna Sadam noteerimisavalduse ettevõtte aktsiate noteerimiseks Nasdaqi Tallinna börsil. Eeldatav Tallinna Sadama aktsia esimene kauplemispäev on 13. juunil, teatas Tallinna Sadam.

"Positsioneerime end hea dividendivõimekusega ettevõttena nii Eesti jaeinvestorite kui ka institutsionaalsete investorite vaatepunktist, sh andes võimaluse Eesti inimeste pensionivara haldajatele investeerida siinsesse majandusse," ütles Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm. "Tallinna Sadama aktsiate noteerimine elavdab kindlasti ka Tallinna börsi ning kohalikku kapitaliturgu tervikuna, tuues siia ka uusi välisinvestoreid."

Aktsiate esmase avaliku pakkumise raames emiteerib Tallinna Sadam kokku 75 404 968 uut aktsiat ja ettevõtte senine ainuaktsionär Eesti Vabariik kavatseb täiendavalt müüa kuni 11 300 000 Tallinna Sadama aktsiat.

Tänavu aprillis ettevõtte senise ainuaktsionäri Eesti Vabariigi poolt kinnitatud dividendipoliitika seab ettevõtte eesmärgiks maksta aastatel 2019–2020 aktsionäridele netodividende vähemalt 30 miljonit eurot aastas ning alates aastast 2021 vähemalt 70 protsenti eelmise aasta puhaskasumist.

Eesti residentidest jaeinvestorid saavad märkimisavaldused esitada pakkumise hinnavahemiku kõrgema hinnaga ehk 1,80 eurot pakutava aktsia kohta. Indikatiivne miinimumjaotis igale Eesti jaeinvestorist märkijale on 1000 aktsiat. Märkimistulemused, lõplik aktsia hind ja pakutavate aktsiate jaotus tehakse teatavaks eeldatavalt 7. juunil.

AS-i Tallinna Sadama esmase avaliku pakkumise prospekt koos lisadega ning eesti- ja venekeelne prospekti kokkuvõte on allalaetav veebilehelt investor.ts.ee. Jaeinvestorid saavad märkimisavaldust esitada kõikides Eesti pankades ning märkimisavalduse eelduseks on väärtpaberikonto olemasolu.

Aktsiate institutsionaalse pakkumise kaaspeakorraldajad on Citigroup Global Markets Limited ja Carnegie Investment Bank AB ning kaaskorraldajad, Erste Group Bank ja Swedbank. Eesti residentidele suunatud jaepakkumise kaaspeakorraldajad on Swedbank ja LHV Pank.

AS-ile Tallinna Sadam kuulub Eesti suurim kauba- ja reisisadamate kompleks, mida läbis 2017. aastal 10,6 miljonit reisijat ja 19,2 miljonit tonni kaupa. Tallinna Sadama tütarfirma TS Laevad korraldab parvlaevaühendust Eesti mandri ja suursaarte vahel. Tallinna Sadama 2017. aasta müügitulu oli 121,3 miljonit eurot, kulumieelne tegevuskasum (EBITDA) 66,5 miljonit eurot ning puhaskasum 26,4 miljonit eurot.

Laadimine...Laadimine...