Tallinna stend tõmbas Cannes`i messil investorite tähelepanu

Tallinn aitas kaasa mõelda, kuidas inimeste elu nutikate lahendustega paremaks muuta.

Pilt: erakogu

Tallinna stend tõmbas Cannes`i messil investorite tähelepanu

Ivo Karlep

Tallinn aitas kaasa mõelda, kuidas inimeste elu nutikate lahendustega paremaks muuta.

Tallinn osales märtsi keskel Prantsusmaal Cannes`is toimunud  kinnisvarainvesteeringute ja -turunduse messil MIPIM 2018. Mess tõi tänavu kokku üle 26 000 kinnisvara, arhitektuuri ja kohaturunduse asjatundja, sh 5500 investorit rohkem kui sajast riigist üle maailma.


Tallinna ühisstendil näitasid end teiste seas Tallinna Sadam, Eesti Arhitektuurikeskus ja EstateGuru. Külalistel oli võimalus osaleda loosis, mille auhinnad olid välja pannud Nordic Aviation Group AS ja unikaalne lugusid jutustav hotell Estoria.


Hea ettekujutuse külastajate kodupaikadest annab loosivõitjate nimekiri. Estorias ööbimise kahele võitsid Marco Mibelli Itaaliast ja Milan Mandic Horvaatiast. Nordica lennupiletid said aga Kevin J.Brennan New Yorgist ja Courtney Robinson Inglismaalt.


Hinnang 90 näitaja põhjal


Abilinnapea Aivar Riisalu sõnul valmistas talle rõõmu, et Financial Timesi välja antava ajakirja fDi Magazine edetabelis "Tuleviku Euroopa linnad ja regioonid 2018/19" on Tallinn Euroopa keskmise suurusega linnade seas ärisõbralikkuse kategoorias seitsmendal kohal. "Seekordses edetabelis tõstis ajakiri Tallinna puhul esile eelkõige linna hea investeerimispaigana," lausus abilinnapea. "Ajakiri hindas muuhulgas investeeringute mahtu, äritegevuse lihtsust, välisinvesteeringute tulemusena loodud töökohtade arvu, kõrgtehnoloogiliste ja teaduspõhiste ettevõtete hulka ja maksukeskkonda."


Kokku võtab fDi edetabel arvesse ligi 90 statistilist näitajat. Võrreldakse enam kui 300 linna ja 150 regiooni näitajaid. Ajakiri on Tallinna varem ära märkinud eri kategooriates kolmel aastal. "Kõrge koht edetabelis ei ole küll omaette eesmärk, kuid annab olulise sõnumi ettevõtjatele ja investoritele linna maine ja majanduskeskkonna kohta," mainis Riisalu.


Võimalus tuleval aastal osaleda


Messi raames toimus ka kinnine poliitikute ümarlaud teemal "Inimkesksed linnad". Peamised aruteluteemad seal olid andmete rohkus ja oskamatus neid täies mahus linna arenguks ära kasutada. Veel arutleti selle üle, kuidas nutikate lahenduste kasutamisega inimeste elu paremaks muuta. Märkimist väärib ka see, et arutleti, kuidas valed linnaplaneerimise otsused mõjuvad halvavalt inimeste närvisüsteemile.


"Soovitan kõigil ettevõtetel, kes tahavad messile minna, meiega ühendust võtta," kutsus abilinnapea Riisalu firmasid järgmisel korral kaasa lööma. Tänavu esindas Tallinna kuus firmat ja Riisalu avaldas lootust, et järgmisel aastal saab see number olema vähemalt kolm korda suurem. "Eks me kahtlesime algul ka, kas üldse tasub sinna Cannes´i festivalile oma väljapanekuga minna,"  rääkis Riisalu. "Aga nüüd on mulle küll päevaselge, et me peame sinna tuleval aastal minema palju suurema esindusega ning  nuputama välja jälle midagi võimsat, mis meid teistest eristaks. Kuna Eesti ettevõtted pole suured, siis on ühisel stendil suurele messile minek täiesti mõistlik tegevus. Igati õigustatud on ka see, et Eesti kõige suurem omavalitsus paneb ettevõtmisele oma õla alla. Soovime suurendada Tallinna tuntust ettevõtlus- ja  investeerimispaigana ning toetada ettevõtjaid rahvusvahelistumisel ja investeeringute leidmisel."


Kõige rohkem osales messil Suurbritannia, Prantsuse ja Saksa ettevõtteid.

Laadimine...Laadimine...