Tallinna TV juuli teise poole kava tuleb põnev ja mitmekesine

Juuli lõpp tõotab Tallinna TV vaatajatele tõeliselt põnev tulla - juttu tuleb nii tervisest kui juriidilistest küsimustest, jätkuvad ka huvitavad vestlussaated kirevate külalistega.

Pilt: Scanpix

Tallinna TV juuli teise poole kava tuleb põnev ja mitmekesine

Juuli lõpp tõotab Tallinna TV vaatajatele tõeliselt põnev tulla - juttu tuleb nii tervisest kui juriidilistest küsimustest, jätkuvad ka huvitavad vestlussaated kirevate külalistega.

Valik Tallinna TV suvistest saadetest:

Igal argipäeval kell 20.20 kirev kaleidoskoop suvistest sündmustest ja huvitavatest stuudiokülalistest "Suvemiksi" saates.

25.juuli

Kell 19.30 "Terve tervis"    
Tutvume toidulisanditega ja saame teada, millal mida kasutada. Saadet juhib autor Riina Reiman.
Kell 21.20 "Räägivad"
Saatekülalised Hannes Võrno ja Tõnu Viik räägivad Meist ja neist. Saatejuht Ignar Fjuk.

26.juuli

Kell 19.00 "Õigusapteek"    
Eesti Juristide Liitu tulid kokku vandeadvokaat Meelis Pirn, kohtutäitur Urmas Tärno, notar Eve Põtter ja Juristide Liidu direktor Krista Paal, et üheskoos anda nõu elatisrahaga seotud küsimustes; Korteriühistutel on paras aeg hakata mõtlema projektile Hoovid Korda. Mida taotluste esitamisel silmas pidada? Vastab Tallinna Kesklinna Valitsuse osakonnajuhataja Aigar Palsner; Tahate oma maja juures või korteris teha põhjalikke ümberehitusi. Mida ütleb selle kohta ehitusseadustik? Selgitab Tuulikki Laesson firmast Laesson&Partnerid.

Kell 22.30 "Maailma mõõtmine" (Saksamaa 2012)  
18. sajandi lõpul asuvad kaks noort sakslast maailma mõõtma. Üks neist, Alexander von Humboldt, rändab läbi ürgmetsa, maitseb mürki, roomab koobastes, tõuseb vulkaanidele, kohtub merekoletiste ja inimsööjatega. Neist teine, matemaatik ja astronoom Carl Friedrich Gauss, vaatleb Göttingenis teleskoobiga taevakehi ning tõestab kodust lahkumata, et ruum kõverdub. Suurmeeste geniaalsuse kõrval saab näha osa ka nende igapäevaelu naeruväärsematest pooltest. Filmi aluseks on Daniel Kehlmanni ajalooline maagilise realismi valdkonda kuuluv romaan. Lavastaja Detlev Buck. Osades Albrecht Schuch, Baldanpurev Sambuu, Agi Ariunsaichan Dawaachu.

27.juuli

Kell 19.00 "Muuseumirott"
Fotograafias kui küllaltki tehnilises valdkonnas on tegutsenud enamasti mehed, ent Fotomuuseumi aastanäitusel on väljas omaaegsete fotograafide Anna Kuke, Lydia Taremi, Hilja Rieti ja Evi Lembergi omanäoline looming, mis jääb 20. sajandi esimesse poolde.  Muuseumi püsiekspositsioonis saab külastaja hea ülevaate Eesti fotograafia ajaloost saja aasta kestel, 1840 - 1940.  Näha on fotoharuldusi, endisaegse ateljee ja pimiku varustust ja ka kuulus minikaamera "Minox", mida peetakse üheks põnevamaks leiutiseks Eesti tehnikaajaloos. Galerii Lee annab pildi kaasaegsest fotoelust. Saate autor on Liina Kusma.

Kell 19.30 "Pooltund Ando Lepsiga"            
Räägime kiduvast õigusteadusest ja millestki päris uuest - kas majandus kuritegevuseta polegi võimalik?!

28.juuli

Kell 19.30 "See on EÕM" 2/6             
Aga nüüd alustame algusest ja läheme aastasse 1966. Rein Talmet oli tollal see noor ELKNÜ KK instruktor, kes viis esimesed keskkoolinoored mandrilt Hiiumaale tööle. Idee oli sündinud, kuigi nimeks pandi "kortšaaginlased". Mis edasi juhtus ja kuidas Eesti Õpilasmalev läbi järgmiste aastakümnete kosus, arenes, laienes ning Eestimaa suvedes traditsiooniliseks muutus, meenutavad malevajuhid läbi aegade: Toomas Tromp, Kalle Kesküla, Edgar Savisaar, Arvo Tomson, Ruth Pärn. Missuguseid tundeid, võimalusi ja väljakutseid noore inimese enda jaoks suved kaasa tõid, sellest kõnelevad tollased malevlased. Vanad fotod ning filmikaadrid loovad ajastu hõngu ja emotsioone. Autor Silvia Karro, režissöör Keiti Väliste.

Kell 21.20  "Teie arvamus, palun!"  
Saatesari "Teie arvamus, palun" küsib nii stuudios kui tänaval inimestelt arvamust Eesti mineviku, oleviku ja tuleviku kohta. Seekordne saatekülaline on Marika Valk. Saatejuht Jakko Väli, toimetaja Kadi Alatalu.

Kell 22.50 "Haigused" (USA 2012)   
Andekas ja edukas näitleja katkestab noores eas karjääri arvatava psühhoosi pärast. Ta kolib väikelinna oma tõeliselt vaimuhaige õe ja parima sõbra juurde ning kohe tekib nende vaimsete haiguste vahel omamoodi vägikaikavedu. Lavastaja Carter. Osades James Franco, Catherine Keener, Fallon Goodson.

29. juuli
Kell 19.30 "Kultuurimeeter:  Vene teatrifestival "Kuldne mask" Moskvas ja Tallinnas"
Bulgakovi "Zoika korter" meie Vene teatris. Intervjuu Moskva lavastaja Dmitri Krõmoviga, räägime tema kahest sügisel Tallinnasse jõudvast lavastusest "Oma sõnadega"  Puškini "Jevgeni Onegini" järgi  ja "Vene blues. Seenelkäik", mis tehtud kunstnikuteatri vahenditega. Konstantin Raikiniga tuleb juttu Satirikoni teatrist, Arkadi Raikinist ja "Inimesest restoranis", mille Ivan Šmeljovi teksti järgi on lavale seadnud noor lavastaja Jegor Peregudov ja kus Konstantin Raikin mängib peaosa. Saate lõpetab intervjuu Permi lavastaja Sergei Fedotoviga, kes meie Vene teatris tõi lavale Mihhail Bulgakovi "Zoika korteri".  Saate toimetas Maris Johannes, režissöör Aleksei Mutovkin.

Kell 21.20 "Maatriks"            
Kas tahaksid saavutada kõike, mida südamest ihkad? Head suhet, raha, tugevat tervist ning piisavalt vaba aega enda jaoks? Venemaalt pärit psühhosotsiaalsete tehnikate koolis DEIR saab õppida soovitud elu loomist. Koolist räägivad DEIR-i vanemõpetaja Vladimir Ponikarjov, DEIR-i Eestisse tooja Ülar Lindepuu ning õppeprogrammis juba osalenud eestlased. Autor Õnne Luha.

Kell 22.15 "Siseimpeerium" (USA, Prantsusmaa, Poola, 2006)           
Oma ekraanipartnerisse armudes avastab noor näitlejanna ühtäkki, et jäljendab filmis toimuvat. Olukorra teeb keeruliseks teadmine, et filmitakse ühe filmi uusversiooni. Originaal ei saanud kunagi valmis aga tragöödia tõttu, millest keegi rääkida ei taha. Kõik märgid viitavad sellele, et filmiprojekt on needuse all. Lavastaja: David Lynch. Näitlejad: Laura Dern, Jeremy Irons, Justin Theroux.

30.juuli

Kell 20.45 "OMG TV"            
OMG TV on meelelahutussaade, mis toob vaatajateni hullumeelsed videod,  humoorikad šketšid, intervjuud tuntud artistidega, head muusikat ja värsked videokajastused Eestis toimuvatest muusikaüritustest. Igas saates on oodata üllatusi ning lisaks toimuvad ka auhinnamängud. Jätkame ringsõitu mööda Eesti peopaiku. Saadet juhivad Club Vision resident dj’d Cityflash & Sunny Dee.

31.juuli

Kell 20.30 "Positiivne Mailis Reps" 
Mailis Reps on Keskerakonna presidendikandidaat, kes on olnud Eesti  haridus- ja teadusminister ja  töötanud Riigikogus. Ta on olnud  õppejõud ülikoolis ja olnud aktiivne ühiskondlikus elus. Saates saame aga teada, millisena näeb Mailis Eesti riigi tulevikku?

Kell 21.00 "Dickensi maailm" (BBC, 2015) 12/13        
Inspektor Bucket ei uuri enam ametlikult Jacob Marley mõrva, aga tahab ikkagi mõistatuse lahendada. Bumble'id ootavad juhatuse tulekut. Arthur läheb oma õele Ameliale kingitust viima, aga satub peaaegu peale, kui õde on Compeysoniga voodis. Honoria väidab, et ta isa ja Frances müüvad ta sama hästi kui maha.

Kell 22.25 "Süüdimõistmine" (USA, 2010)   
Tõestisündinud lool põhinev draama üksikema Betty Anne Watersist, kes kulutas üle kümne aasta, et omandada kraad õigusteaduses, lootuses vabastada vanglast valesüüdistuse tõttu eluks ajaks trellide taha määratud vend Kenny, töötades samal ajal poole kohaga ettekandjana ja üritades kasvatada üles kahte last. Lavastaja Tony Goldwyn. Osades Hilary Swank, Sam Rockwell, Melissa Leo.

Laadimine...Laadimine...