Tallinna Ülikool esitles raamatut Arvo Ihost

Tallinna Ülikoolis esitleti raamatut filmioperaatorist ja režissöörist Arvo Ihost.

Pilt: Scanpix

Tallinna Ülikool esitles raamatut Arvo Ihost

Tallinna Ülikoolis esitleti raamatut filmioperaatorist ja režissöörist Arvo Ihost.

Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut esitles Annika Koppeli raamatut "Karu südamega mees", mis kõneleb filmimees Arvo Iho elust ja loomingust.

Iho sõnul tuli raamatu idee talle esialgu üllatusena, teatas Tallinna Ülikool BNS-ile. "Raamat sai alguses ühel reisil Soome. Ega ma alguses ei teadnudki, et Annika hakkab raamatut kirjutama. Ma lihtsalt rääkisin temaga ja ta salvestas oma telefoniga."

Raamat põhineb arvukatel intervjuudel ning on üles ehitatud kronoloogiliselt, alustades filmimehe lapsepõlvest ning jätkudes värvikate lugudega sõjaväest, filmikoolist ja elust filmitegijana. Arvo Iho elu meenutab lugusid sarjast "Seiklusjutte maalt ja merelt" – just nii ütlebki raamatu tutvustus.

Annika Koppel on töötanud ajakirjaniku ja toimetajana ning juhtinud projekti "Eesti film 100". Tema esimene filmiraamat oli "Kevade. Suvi. Arvo Kruusemendi filmid".

1949. aastal sündinud Iho on teinud operaatorina 11 ja lavastajana viis filmi. Tuntuimad on "Karu süda", "Arabella, meremöövli tütar", "Kallis härra Q" ja "Naerata ometi". Neist viimases oli Iho nii operaator kui ka režissöör.

Laadimine...Laadimine...