Tallinna Ülikool kaalus kohtuasja Mart Helme vastu

"Kuigi ülikool ning juristid on arvamusel, et protsessi lõpptulemus oleks meile positiivne, ei kaalu see tulemus üles teemaga tegelemiseks kuluvaid ressursse," ütles ülikooli kommunikatsioonijuht Sulev Oll. 

Pilt: Scanpix
Eesti

Tallinna Ülikool kaalus kohtuasja Mart Helme vastu (3)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Kuigi ülikool ning juristid on arvamusel, et protsessi lõpptulemus oleks meile positiivne, ei kaalu see tulemus üles teemaga tegelemiseks kuluvaid ressursse," ütles ülikooli kommunikatsioonijuht Sulev Oll. 

Tallinna Ülikool (TLÜ) ootas siseminister Mart Helmelt (pildil) enam kui kuu aega selgitusi ja vabandusepalumist seoses ülikooli laimava sõnavõtuga ning ühe variandina oli arutlusel ka ministri vastu kohtusse minek, vahendas BNS Postimeest.

Vabandust pole ülikoolini jõudnud siiani, aga kohtusaalis samuti asja arutama ei hakata. "Ühtegi selgitust härra Helmelt ülikoolile laekunud ei ole," kinnitas Oll. "TLÜ kaalus ülikooli suhtes põhjendamatute süüdistuste esitamise tõttu ühe variandina kohtusse minekut, kuid otsustas seda mitte teha," lisas ta.

Ülikooli esindajad konsulteerisid mitme juristiga, kes viitasid asjaolule, et arvatavasti oleks tegemist mitme aasta pikkuse protsessiga. "Kuigi ülikool ning juristid on arvamusel, et protsessi lõpptulemus oleks meile positiivne, ei kaalu see tulemus üles teemaga tegelemiseks kuluvaid ressursse," põhjendas Oll.

Tallinna Ülikool ootas siseminister Mart Helmelt enam kui kuu aega selgitusi ülikooli mainet kahjustava sõnavõtu pärast, nagu oleks seal õpetamise tase teatud valdkondades ülimalt kehv.

"Mina ei kritiseeri õpetajaid, mina ei kritiseeri tõsiseid teadlasi. Mina kritiseerin seda propagandaasutust, mis on lasknud õpetamise taseme teatud valdkondades, teatud aladel allapoole igasugust arvestust," teatas Helme 17. juulil.

Mis õppekavadest jutt käib ning millistel tõenditel need hinnangud põhinevad, palusid ministril täpsustada Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land, õppeprorektor Priit Reiska, teadusprorektor Katrin Niglas ning arendusprorektor Andres Jõesaar avalikus ühispöördumises. "Palume Teil esitada konkreetsed tõendid oma väidete tõestuseks ja nende puudumisel nõuame avalikku vabandamist," seisis 18. juulil edastatud pöördumises.

Mäletatavasti ütles Helme 30. juunil Pärnus EKRE volikogul, et Tallinna Ülikool on asutus, kuhu ei tohiks teadusraha anda. "Täiesti olematu teadusliku tasemega, täiesti ilmselgelt propagandaasutuseks muutunud Tallinna Ülikooli nuumata hobusevaraste koolitamiseks. See ei ole raha, mis väärib teadusesse paigutamist," ütles Helme toona.

Ülikooli kaitseks võttis sõna haridus- ja teadusminister Mailis Reps, mõistes koalitsioonikaaslase Helme sõnavõtu hukka, teised keskerakondlased Jaak Aab ja Tiit Terik toonitasid, et Mart Helme mõtlematu lahmimine ei ole ministrile kohane.

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...