Tallinna uudised 10.08.2020

Vaata järgi, millest olulisest räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised".

Tallinna uudised 10.08.2020

Toimetaja: Sandra Lepik

Vaata järgi, millest olulisest räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised".

Selgusid Reidi teed tabanud suviste üleujutuste põhjused, milleks ei ole ehituspraak, vaid hoopis tehnoloogilised uuendused. 4. augustil aset leidnud üleujutused reidi teel tekkisid küll ootamatult, kuid ei ole tingitud vigasest teeprojektist või puudulikust ehituskvaliteedist, vaid lihtsalt teinekord ei olegi tehnoloogilised uuendused kõige paremad.

"See multš, mis seal tee ääres on, ei ole veel päris kinnitunud ja muld voolas suure vihmaga restkaevudesse, kus olid sõelad, mis ei lasknud sel läbi minna ning nii tekkis üleujutus," rääkis abilinnapea Kalle Klandorf.

Loe Reidi tee üleujutuse kohta rohkem siit

Arheoloogid leidsid kütusemahuti

Tatari tänava alguses tuli arheoloogiliste kaevamiste käigus välja bensiinimahuti. Tegemist on kunagise Shelli tankla mahutiga. "Tankla kohta on plaanid säilinud Muinsuskaitseameti arhiivis. See tankla ehitati 1930. aastal ning see tegutses siin krundil isegi peale sõdasid," kinnitas MTÜ Arheoloogia ja ehitusajaloo grupp AEG arheoloog Peeter Piirits. "Mahuti on korralikus seisus - see oli täis bensiinisegust vett, mis pumbati välja."

Loe ajaloolise leiu kohta rohkem siit

Väikeste tänavata remont Põhja-Tallinnas

Eile algasid Põhja-Tallinnas kvartalisiseste teede taastusremonttööd kuuel teelõigul, mille maksumus ulatub üle 400 000 euro. "Sel aastal toimuvad taastusremonttööd Saue, Pebre, Kaluri ja Nabra tänaval. Lisaks ka Pelguranna 49 esisel alal, Puhangu 31a-43 esisel tänava osal," rääkis Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid. Ta lisas, et esimeses järjekorras alustatakse töödega Saue tänavalt ning kõik taastusremonttööd peaksid lõppema oktoobrikuus.

Tööde käigus uuendatakse Põhja-Tallinna linnaosas asfaltkatteid ca 12 000 ruutmeetri ulatuses. Taastusremonttööde käigus uuendatakse sõidu- ja kõnniteede asfaltbetoonkate ning vahetatakse välja lagunenud äärekivid. Lisaks vahetatakse välja kaevupäised "ujuvat tüüpi" päiste vastu ning teostatakse puude hoolduslõikust.

Loe Põhja-Tallinna kvartalisiseste teede remondi kohta rohkem siit

Mupo on hädas rannas valesti parkijatega

Mupol on tublisti tööd randades valesti parkijatega. Auto jäetakse kas parkimise keelu alasse või sõidetakse haljasalale. "Suvisel ajal on kõige sagedasemad kohad rannaalad, kus ei jätku piisavalt palju parkimiskohtasid ning seda eriti tippaegadel, kus on väga ilusad ilmad ja rahvast tuleb randadesse väga palju," selgitas mupo inspektor Liisi Talur.

"Mõnikord eiratakse teekattele märgistatud kollast joont. On ka liikluskorraldusvahendeid, mida eiratakse või keeratakse paigast ära, et need ei oleks justkui kehtivad," tõdes Talur. "Siis peame teatama signaalile, kes tuleb ja keerab jälle märgid paika."

Loe valesti parkijate kohta rohkem siit.

Laadimine...Laadimine...