Tallinna uueks linnasekretäriks kinnitati Priit Lello

Priit Lello ütles, et tal on olnud suurepärane võimalus töötada linna organisatsioonis päris rohujuure tasandilt alates alustades kohtujuristina ja sealt edasi õigusteenistuse juhina

Pilt: Mats Õun

Tallinna uueks linnasekretäriks kinnitati Priit Lello

Erki Varma

"Täna mul on hea meel teile tutvustada Priit Lellot, kes on töötanud linnasüsteemis 23 aastat, nendest 13 aastat õigusdirektorina ja kes on meile kõigile hea kolleeg. Homsest on ta Tallinna linnasekretär," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart

Tallinna linnavalitsus nimetas täna Priit Lello Tallinna linnasekretäri ametikohale alates homsest, 1. oktoobrist.

Kõlvarti sõnul on kõige tähtsam, et linnasekretäril on suurem visioon, kuidas linnasüsteemi arendada oma valdkonnas ja ka tahe sellega tegeleda. "See on hea näide selles, kuidas võib ühendada nii pikaajalist kogemust kui ka progressiivsust."

Priit Lello nentis, et tal on olnud suurepärane võimalus töötada linna organisatsioonis päris rohujuure tasandilt alates alustades kohtujuristina ja sealt edasi õigusteenistuse juhina. "Ning nüüd siis uus vastutusrikas väljakutse linnasekretärina."

Lello hinnangul ei seisa linna õigusküsimused kuidagi lahus linna ülesannetest ja visioonist. "Me oleme siin ellu kutsutud ikkagi selleks, et arendada kaasaegset ja keskkonnast ning oma inimestest hoolivat maailmalinna," rääkis Lello.

Suurem linnakantselei ees seisev väljakutse on Lello sõnul aidata kaasa linna juhtimisplaani elluviimisele, mille põhifookus on linna strateegilisel juhtimisel ja aidata ellu kutsuda ka linna uus pikaajaline arengudokument, arenguvisioone peegeldav arengustrateegia 2035. 

"Linna organisatsioon on olnud väga äge tööandja. See on olnud tööandja, kes on mulle pakkunud võimalust tegeleda väga erinevate juriidiliste küsimustega kohtuvaidlustest erinevate õigusaktideni välja. Ma usun, et huvitavaid väljakutseid seisab ka ees," rääkis Lello.

Priit Lello on lõpetanud 2003. aastal Tartu Ülikooli Õigusinstituudi õigusteaduse erialal. Tal on töökogemus Tallinna Linnakantseleis 2004. aastast, esialgu õigusnõunikuna ja alates 2007. aastast linna õigusdirektorina.

Linnasekretäri ametikohale valiku tegemisel hindas valikukomisjon Priit Lello põhjalikke teadmisi kohaliku omavalitsuse alustest, tema senist töökogemust, mis komisjoni hinnangu kohaselt aitavad saavutada Tallinna Linnakantselei ülesannete ja eesmärkide täitmise.

Laadimine...Laadimine...