Tallinna volikogu esimees: tallinlased ei pea ühe laevafirma ärihuvide nimel kannatama!

Eckerö Line-i plaan panna uus kaubalaev juunis silduma Vanasadamasse tooks pealinna elanikele asjatuid kannatusi, on Tallinna Linnavolikogu esimees Tiit Terik kindel.

Pilt: Scanpix

Tallinna volikogu esimees: tallinlased ei pea ühe laevafirma ärihuvide nimel kannatama! (1)

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Eckerö Line-i plaan panna uus kaubalaev juunis silduma Vanasadamasse tooks pealinna elanikele asjatuid kannatusi, on Tallinna Linnavolikogu esimees Tiit Terik kindel.

Volikogu esimehe sõnul on Tallinn merelinn ning kesklinnas asuv sadam on reisijatele väga mõnus ja mugav, kuid Vanasadam ei peaks olema mereväravaks ka sadadele veoautodele. "Olen kindel, et Soome laevandusettevõte Eckerö Line plaan panna juunis ostetav kaubalaev silduma Vanasadamasse tooks Tallinna elanikele asjatuid kannatusi ning kutsun ettevõtet üles plaanist loobuma," ütles Terik. "Laevafirma ja Tallinna Sadama senistest ütlustest oleme teada saanud, et kuigi Muugal on korralik kaubasadam olemas – Tallinki kaubalaevad näiteks silduvad seal – ei olevat sealsed ramp ja kai soomlaste uuele laevale sobilikud ning vajavad kulukat ümberehitustööd. Tallink vastutustundliku ettevõttena on mõistnud, et rekad ei pea kesklinna tulema ja viis oma kaubalaevad Muugale, seega on igati õigustatud nende pahameel ja lubadus ka oma kaubalaevad kesklinna tagasi tuua. Mis aga tähendab, et alates juunist oleks meil igapäevaliikluses vähemalt kaks tipptundi rohkem," kinnitas ta.

Oma plaani pehmendada püüdev Eckerö Line on küll öelnud, et ehk saab laeva sadamasse tuua tipptunnivälisel ajal, kuid ega siis öine rekavool linnaelanikele parem variant ei ole. "Kui peamine idee on veokiliiklus kesklinnast välja viia, ei ole mõtet vaielda kellaaja üle. Ma saan majanduslikest põhjendustest aru, kuid samas – üks rahulik tallinlane ei peaks ühe välismaise laevafirma kasumi nimel päevast päeva, hambad ristis, ummikutes passima," sõnas Terik. "Et kellelegi midagi arusaamatuks ei jääks, kordan üle – ühe ettevõtte kasumile mõtlemine peab ühe tallinlase igapäevaelus olema umbes miljonenda suurusjärgu küsimus," lisas ta.

Veel tõi Terik välja, et Eckerö Line’i inimesed võiks eeskuju võtta Tallinna Sadama ja Tallink tegevusest, kes on astunud igati ajakohase ja vastutustundliku sammu ning viinud kaubaautode liikluse kesklinnast välja. "Kui aga laevafirma näitab, et ei hooli tallinlastest ja tuleb ikkagi oma kaubalaevaga kesklinna, olen üsna kindel, et tallinlased vastavad samaga ning seisavad edaspidi laevapiletit ostes mõne teise ettevõtte kassaluugi ees. Mina isiklikult küll teen nii," kinnitas Terik

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...