Tallinnas hukkus sõidukilt löögi saanud jalakäija

Esmaspäeval kella 20 ajal sai häirekeskus teate raskest liiklusõnnetusest Tallinnas Narva maanteel, kus hukkus teed ületanud ning sõiduautolt löögi saanud jalakäia.

Pilt: Scanpix

Tallinnas hukkus sõidukilt löögi saanud jalakäija

Toimetaja: Toomas Raag

Esmaspäeval kella 20 ajal sai häirekeskus teate raskest liiklusõnnetusest Tallinnas Narva maanteel, kus hukkus teed ületanud ning sõiduautolt löögi saanud jalakäia.

Esialgsetel andmetel juhtus raske liiklusõnnetus Tallinnas Narva maantee ja Smuuli tee ristmiku lähistel, kus ülekäigurada ületanud naine sai löögi sõiduautolt Mercedes. Paraku olid autolt löögi saanud keskealise naise vigastused sedavõrd rasked, et ta suri sündmuskohal. Hukkunu isik on veel tuvastamisel.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Valter Pärn kirjeldas, et õnnetus juhtus fooridega reguleeritud sirgel ja küllaltki hea nähtavusega teelõigul ning menetluses selgitame lähemalt, kummale liiklejale õnnetuse hetkel lubav foorituli põles.

"Praegu on teada, et auto roolis olnud 20-aastane naine oli kaine ja omab juhtimisõigust ning tema õnnetuses viga ei saanud," ütles operatiivjuht.

Ta lisas, et kuigi tänav ja ülekäigurada oli valgustatud, oli ilm vihmane ja sombune, mis igal juhul piirab liiklejate harjumuspärast nägemisulatust. "Teed ületav naine oli tumedates riietes ja nii jäi ta sirgel teelõigul lähenenud autojuhile märkamata enne, kui selleks oli juba liiga hilja," nentis Pärn.

Operatiivjuht ütles, et praegusel pimedal ajal ongi sõidukijuhtide peamised ohud seotud valdavalt piiratud nähtavusega. "Selle õnnetuse täpsed asjaolud on uurimisel, kuid näiteks sajumärg aknaklaas, kulunud kojamehed ja määrdunud sõidukituled on selgelt iga autojuhi jaoks ohuteguriteks, mis nähtavust piiravad," selgitas ta ning kutsus kõiki liiklejaid üles tähelepanelikkusele.

Tallinnas juhtunud raske avarii kõigi täpsemate üksikasjade selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

Esmaspäev kujunes liikluses väga raskeks, kui üheksas liiklusõnnetuses said kokku vigastada kaheksa inimest ja üks kaotas elu. 

Esimene õnnetus juhtus kella 12.56 ajal Tallinnas Vilde tee 111a maja juures, kus 70-aastane mees sõitis Honda Civicuga garaažide vahel vastu garaažiust ning seejärel vastu teist garaažiust ja seina. Juht toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse, teatas siseministeerium BNS-ile. 

Teine õnnetus juhtus kella 16.52 ajal Tallinnas Estonia puiestee ja Kentmanni tänava ristmikul, kus seni tuvastamata juht sooritas sõiduautoga parempööret ja sõiduk põrkas kokku bussiga, mida juhtis 57-aastane mees. Sõiduauto juht lahkus sündmuskohalt. Kokkupõrke tagajärjel kukkus bussis 73-aastane naine, kes toimetati Ida-Tallinna Keskhaiglasse.

Kolmas õnnetus juhtus kella 17.03 ajal Võrus Jüri tänav 33 maja juures, kus 76-aastane naine sõitis Citroen Berlingoga otsa reguleerimata ülekäigurajal teed ületanud 24-aastasele naisele. Jalakäija toimetati Lõuna-Eesti Haiglasse kontrolli.

Neljas õnnetus juhtus kella 17.18 ajal Tartus Aardla ja Rahu tänava ristmikul, kus 26-aastane naine sõitis Audi A6-ga otsa reguleerimata ülekäigurajal teed ületanud 27-aastasele naisele. Jalakäija toimetati Tartu Ülikooli kliinikumi kontrolli.

Viies õnnetus juhtus kella 17.32 ajal Tartus Aardla ja Tähe tänava ristmikul, kus 24-aastane mees sõitis Volkswagen Golfiga otsa ülekäigurajal jalgrattaga sõitnud kaheksa-aastasele poisile. Jalgrattur toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi kontrolli. 

Kuues õnnetus juhtus kella 17.39 ajal Tallinnas Videviku ja Kristiina tänava ristmikul, kus Volkswagen Passatit juhtinud 47-aastane mees eiras liiklusmärgi Anna teed nõudeid ja sõitis ette peateel liikunud sõiduautole Lexus RX300, mida juhtis 41-aastane mees. Volkswagenis sõitnud 49-aastane naine toimetati Ida-Tallinna Keskhaiglasse.  

Seitsmes õnnetus juhtus kella 18.01 ajal Tallinnas Sõpruse puiestee 232 juures, kus 56-aastane mees pidurdas bussiga Volvo 7900 ja bussis kukkus reisija, 83-aastane naine. Reisija toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Kaheksas õnnetus juhtus kella 18 ajal Tallinnas Pärnu maanteel Vana-Pääsküla bussipeatuse juures, kus linnaliinibussi juht peatusele lähenedes pidurdas, mille tagajärjel kukkus bussist väljumiseks valmistunud 71-aastane mees. Jalakäija toimetati hiljem Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Kaheksas õnnetus juhtus kella 20.04 ajal Tallinnas Narva maantee ja Smuuli tee ristmikul, kus sõiduautot Mercedes-Benz CL600 juhtinud 20-aastane naine sõitis otsa fooridega reguleeritud ristmikul mööda ülekäigurada sõiduteed ületanud seni tuvastamata naisele. Liiklusõnnetuse hetkel põlenud foorituled on selgitamisel. Jalakäija hukkus sündmuskohal.

Laadimine...Laadimine...