Tallinnas kohtuvad Eesti sõbrad üle maailma

Reedest laupäevani toimub kaheksas Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek, mille raames on Tallinnasse oodatud 18 riigist üle 120 ettevõtja ja kultuuritegelase, kes on panustanud või huvitatud panustamisest Eesti majanduslikku ja kultuurilisse arengusse.

Pilt: Meelis Piller
Tallinn Eesti

Tallinnas kohtuvad Eesti sõbrad üle maailma

Toimetaja: Vesta Reest

Reedest laupäevani toimub kaheksas Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek, mille raames on Tallinnasse oodatud 18 riigist üle 120 ettevõtja ja kultuuritegelase, kes on panustanud või huvitatud panustamisest Eesti majanduslikku ja kultuurilisse arengusse.

"Tänavu möödub üheksa aastat president Toomas Hendrik Ilvese ja ettevõtja Margus Reinsalu korraldatud esimesest Eesti sõprade kokkutulekust. Nende aastate jooksul on Eesti sõbrad üle maailma saanud jälgida kiireid ja suuri edasiminekuid meie digiühiskonna, e-valitsuse ja kõrgtehnoloogilise ettevõtluse aladel," ütles ürituse eel tehnoloogiaettevõtja Sten Tamkivi, üks selleaastase kokkutuleku korraldajatest. 

"Eesti heaolu ja julgeoleku tagamiseks vajame liitlasi, partnereid, kuid kõige enam sõpru. Ürituse eesmärk ongi ühest küljest luua ja hoida häid sidemeid, kuid teisalt ka tänada ja innustada meie sõpru," selgitas välisministeeriumi kantsler Rainer Saks. "Lisaks ettevõtjatele ning kultuuri- ja poliitikategelastele on üritusele oodata mitmeid Eesti aukonsuleid, kellel on oluline roll meie sõprus- ja majandussidemete loomisel maailmas," lisas ta. Üritusel on tema sõnul potentsiaal tuua kokku ärksad inimesed, uued ideed ja ettevõtmised.

Kokkutulek avatakse reedel Vabamus traditsiooniks saanud sümpoosioniga "Quo vadis Estonia?", mille selleaastaseks teemaks on "Areng digitaalajastul" ja mida modereerib Sten Tamkivi. "Viimaste aastate pingete ja emotsioonide tõttu Eestis, Euroopas ja ka terves maailmas on eriti kasulik koguda ühte ruumi kokku Eesti sõbrad, et arutada seda, mis Eestis juba hästi läheb, ja mis võiks minna veel paremini. Mul on hea meel, et lisaks president Kaljulaidile ja Ilvesele on kohale tulemas ka Eesti ja Silicon Valley hinnatud ettevõtjad nagu Ott Kaukver ja Kristel Kruustük, et vahetada mõtteid meie väikese riigi tuleviku üle," sõnas Tamkivi.

Programmi raames on külalistel võimalus kuulata Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserti, kohtuda presidendi ja peaministriga, osaleda XXVII laulupeol ning külastada Arvo Pärdi keskust.

Üritusel osalevad paljud välismaal tegevad eestlased ja Eesti sõbrad erinevatest eluvaldkondadest, sealhulgas Skandinaavia suurima meediagrupi Schibsted Media Rootsi haru juht Raoul Grünthal, Rootsi endine rahandusminister Pär Nuder, Põhja-Ameerikas tegutsev Eesti päritolu suurinvestor ja tippjuht Andrew Prozes ning logistikafirma Kühne + Nagel IT-juht Martin Kolbe, Proteus Digital Health juht Andy Thompsoni ning Broadway produtsent ja lavastaja Tony Spinosa. Samuti on osalejateks Eesti ettevõtjad Ott Kaukver Twiliost, Kaidi Ruusalepp Funderbeamist, Kristel Kruustük Testiliost ja Taavet Hinrikus TransferWise´ist ning Eesti aukonsulid Singapuris, Trondheimis, Zwolles, Edinburghis ja Aberdeenis.

Laadimine...Laadimine...