Tallinnas protestisid e-poodnikud kaubanduskeskuste vastu

Tallinnas Rocca al Mare kaubanduskeskuse ees korraldasid e-poodi pidavad noored piketi, et juhtida inimeste tähelepanu alternatiivsetele ostlemisvõimalustele.

Pilt: Scanpix

Tallinnas protestisid e-poodnikud kaubanduskeskuste vastu

Tallinnas Rocca al Mare kaubanduskeskuse ees korraldasid e-poodi pidavad noored piketi, et juhtida inimeste tähelepanu alternatiivsetele ostlemisvõimalustele.

"Tekkimas on uus trend ja see trend on kasvab aastas kindlasti ühe kolmandiku võrra. Viie või kümne aasta pärast me oleme kaubanduses hoopis teistsugusel teel kui praegu," ütles meelavalduse üks korraldajaid Hans-Erich Liivik BNS-ile. Tema sõnul on aastane e-kaubanduse maht Eestis 6 protsenti, mis on küll väike, aga tõuseb igal järgneval aastal paari protsendipunkti võrra. Liiviku sõnul peitub suurim komistuskivi selles, et kliendid ei julge Eesti e-poodidest osta. Kui aga tõsta teadlikkust e-kaubanduse ohutusest, loodab Liivik senini nii traditsioonilises kaubandusvõrgus kui ka rahvusvahelistes e-poodides ostlevad kliendid Eestisse tuua.

Meeleavalduse korraldajate sõnul peaksid Talllinna linnavalitsus ja Tallinna linnavolikogu peatama igasuguse uute kaubanduskeskuste rajamise linnas, arvestades, et e-poed pakuvad piisavat alternatiivi. 

"Elame 21. sajandil, kus enamikku kaubanduskeskustes müüdavast kaubast saab osta e-poodidest soodsamalt, kiiremini, järjekorras seismata ja parkimiskohta otsimata. Kaubanduskeskused on keskkonnavaenulikud ja ebavajalikud liigkasuvõtjad ning pole ühtegi põhjust neid linna juurde rajada," ütles Liivik.

Meelavalduse kaaskorraldaja Enrico Buntseli sõnul võiksid inimesed kaubanduskeskustes aja raiskamise asemel rohkem perega koos olla ja värskes õhus liikuda. 

"Arvestades seda, kui suured on kaubanduskeskuste nõutavad üürid, pole ime, et kaubad on e-poodides 20-30 protsenti kallimad kui e-poodides. Kui keskmine Eesti pere ostaks rohkem e-poodidest, siis jääks neile aasta lõikes kindlasti rohkem raha kätte, kui praegu plaanitavast sotsiaalmaksu langetamisest. Selleks ei peaks ühtegi teist maksu tõstma ega millegi vajaliku arvel koonerdama," lisas Buntsel. 

Meeleavalduse korraldajad on noored Eesti ettevõtjad, kes on hiljuti alustanud oma esimese e-äriga ning rajanud internetikaubamaja Reset, mille missiooniks on propageerida keskkonnasäästlikku ostlemist. 

Laadimine...Laadimine...