Tallinnas tähistatakse Võidupüha ja jaanikut eriilmeliste pidudega

Tallinna linnaosades tähistatakse Võidupüha ja suve saabumist mitmete meeleolukate pidudega.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

Tallinnas tähistatakse Võidupüha ja jaanikut eriilmeliste pidudega (1)

Toimetaja: Toomas Raag

Tallinna linnaosades tähistatakse Võidupüha ja suve saabumist mitmete meeleolukate pidudega.

Pealinna jaanipidudega teeb algust Kristiine linnasoa juba täna, 19. juunil kell 19 Löwenruh´ pargis. Ühtlasi on see avalöögiks Kristiine muusikasuve kontserdisarjale - kuni 7. augustini toimub igal kolmapäeval algusega kell 19 Löwenruh´s mõne armastatud Eesti solisti või ansambli kontsert. Kristiine jaanitulel astuvad üles alati lõbus ja energiline ansambel Laine, koosseisuga Merle Lilje, Krista Grinbergs-Raigla ja Sirje Põllu. Nooremat põlvkonda esindab Indrek Ventmann ja Allan Kasuk Duo. Õhtut juhib Arlet Palmiste.

Mustamäel Männi pargis peetakse grillipidu ja jaanilaata neljapäeval, 20. juunil algusega kell 15. Üles astuvad Rahvuskultuuride Ühenduste Liit Lüüra ning pisematele annab etenduse „Seitsme maa ja mere taga…“ lasteteater Mäng. Peole panevad õhtul kell kaheksa punkti ansambli Shanon muusikud.

Männi pargi grillipeol on mõnusate maitseelamuste saamise kõrval võimalus ennast selles vallas ka pisut harida, nimelt räägivad grillist ja barbeque´st rahvale Eesti BBQ eestvedaja Rene Kiis ja grillimeister Roland Õunapuu.

Lasnamäel Jüriöö pargis tähistatakse pühapäeval, 23. juunil kell 15 võidupüha. Kaitseliidu ja Noorkotkaste esindajad toovad Jüriöö parki võidutule, mille võtab vastu Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf, kes jagab võidutulest linnaosade jaanitulede süütamiseks selle linnaosade vanematele. Üles on rivistatud Vahipataljoni auvahtkond, meeleoluka kontserdiga esinevad Indra Mirell Zeinet ja Frants Tikerpuu.

Tallinna Kesklinna traditsiooniline jaanipidu toimub seekord 23. juunil Skåne bastioni staadionil (Suur Rannavärav 1) algusega kell 18 ning pakub meelelahutust igas vanuses inimestele. Esinema tulevad Tanel Padar bändiga, noorte lemmik Öed, populaarsust koguv Moskva bänd Undervud ning vanema publiku lemmikud Boris Lehtlaan ja Are Jaama.

Väikestele pakub ajaviidet erinevate tegevustega sisustatud lasteala, nautida saab kaasahaaravat tulešõud ja mõistagi ei puudu ka suur jaanilõke. Head-paremat pakub ka suur hulk toitlustajaid. Pidu kestab kella üheni öösel.

Lasnamäel tähistatakse jaaniõhtut traditsiooniliselt Paeväljal (Narva mnt 129b) kell 20 algava peoga. Esinevad Kuldne Trio ja BX Bänd, rahvatantsuseltsid ja ansamblid. Lisaks ootavad külalisi tantsud, mängud ning suur linnaosa jaanilõke. Jaanilõke süüdatakse kell 22. Pidu kestab kella 01-ni öösel. Sissepääs on kõigile külalistele tasuta.

Põhja-Tallinna jaanituli ja suur Jaanilaat toimuvad Stroomi rannas laupäeval, 22. juunil kella 15-22. Lisaks kultuuriprogrammist osa saamisele on võimalik Jaanilaadalt endale eesootavaks Jaanilaupäevaks kodumaiseid tooteid soetada. Laat on avatud kella 15-st ja kultuuriprogramm algab kell 18. Päeva juhib ja lõbusaid mänge viib läbi Jaan Kirss. Muusikaliselt poolelt aitab kaasa Ian Mikael löökpillidel ja Sergei Voronov. Lisaks esinevad RRÜL Lüüra ja Noorte rahvatantsurühm Kiili Kirjud.

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub 23. juunil suurele kolme ajastu jaanipeole. Õhtu programm „Uued algused“ ühendab endas kolm murrangulist aastat Eesti rahva ja riigi loos. Osa saab 1869. aasta külapeost, millega saadetakse kohalik meeskoor teele Tartusse I üldlaulupeole, 1919. aasta heategevuslikust jaanikust Vabadussõjas vigastatud sõjameeste toetuseks ning 1995. aasta suvealguse peost, kus lääne eeskujul on kõik müügiks. Esinevad The Tuberkuloited, Nancy, Untsakad, Lüü-Türr jt. Kõigis muuseumi taludes toimuvad vanu jaanikombeid tutvustavad tegevused, lapsed saavad lustida Kolga talu lasteõuel. Mitmekülgset jaaniõhtu programmi pakkuv pidu kestab kella 19-24. Külastajatele on korraldatud tasuta bussiühendus nii kesklinnast, Viru keskuse eest, kui ka Väike-Õismäelt. Piletid on müügil Piletilevis ja muuseumi kassas.

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...