Tallinnas Tornide väljakul on homme sügislaat ja Petrojazz

17. septembril toimub Tornide väljakul traditsiooniline Tallinna Kesklinna sügislaat ja seejärel hõivavad kaheks õhtupoolikuks lava Petrojazzi artistid.

Pilt: Scanpix

Tallinnas Tornide väljakul on homme sügislaat ja Petrojazz

17. septembril toimub Tornide väljakul traditsiooniline Tallinna Kesklinna sügislaat ja seejärel hõivavad kaheks õhtupoolikuks lava Petrojazzi artistid.

Laupäeval, 17. septembril kl 10 algav sügislaat pakub nagu varasematelgi aastatel kohalikku toidukaupa, käsitöömeistrite toodangut ja kehakinnitust. Samuti ei puudu meelelahutus: esinevad ansambel Apelsin, POSÕ, Taisi laululapsed ja rahvatantsurühm Viisu Veeretajad.

Kella 11–14ni saab tervisetelgis mõõta vererõhku ja -suhkru taset, kontrollida pulsi- ja kolesteroolinäitu ning teha tasuta muid tervisemõõtmisi. Lapsed võivad aega veeta batuudil ja poniga sõites või teha näomaalinguid. Avatud on Kesklinna noortekeskuse ja Kanutiaia Noortemaja telgid, kus samuti ootavad lapsi erinevad tasuta tegevused. Kesklinna valitsus pakub linnaosa sünnipäeva puhul Pagaripoiste valmistatud torti, loteriil saab aga võita tervislikke või muidu kasulikke auhindu.

Sügislaada lõppedes algab kl 18 Tornide väljaku laval festival "Petrojazz Tallinnas", kus esinevad tuntud muusikakollektiivid ja käsitöömeistrid Venemaalt. Nad sisustavad oma programmiga samas ka pühapäeva, 18. septembri kl 17–22ni. Petrojazz tuleb Tallinnasse aasta jooksul juba kolmandat korda ja seegi kord koostöös Kesklinna valitsusega.

"Meie linnaosas on Peterburi kõrgetasemelised muusikud väga teretulnud," kinnitab Kesklinna vanem Alar Nääme. "Aasta tagasi andsid nad siin suurepärase kontserdi ja alles kolm kuud tagasi lisasid kaalu vanalinnapäevade kultuuriprogrammile. Seekord tullakse aga festivali "Petrojazz Tallinnas" raames pakkuma lausa kahepäevast programmi."

Tornide väljaku laval on seekord võimalik kuulata-näha Petrojazzi parimaid esinejaid: Smooth Kats, Prostogroove, Quintet of Four, Evgenia Zima Band, The Twins Peek (Läti), konkursil "Venemaa hääl" osalenud ELLINA R, Ekaterina Reka & Dj Alexander Nevsky. Lisaks kahele 4-5tunnisele kontserdile toimuvad jazz-tantsu meistriklassid ja Peterburi meistrite käsitöölaat – viimane nii Tornide väljakul kui Harju tänaval. Kõik see on külastajaile tasuta.
Lisainfo: https://www.facebook.com/events/1205898999474980/?active_tab=highlights

Laadimine...Laadimine...