Tallinnast korjati kokku ligi 700 kasutatud süstalt

Kolmapäeval toimusid süstlakorje talgud, mille raames korjati Tallinna eri piirkondades ja Maardus kokku 696 kasutatud süstal.

Pilt: Pixabay

Tallinnast korjati kokku ligi 700 kasutatud süstalt

Toimetaja: Meelis Piller

Kolmapäeval toimusid süstlakorje talgud, mille raames korjati Tallinna eri piirkondades ja Maardus kokku 696 kasutatud süstal.

Enim korjati süstlaid Pallasti, Pae ja Majaka piirkonnast - kokku 158 süstalt. Järgnes Pelgulinna piirkond 129, Kesklinn 104, Tondi 66, Rahu piirkond 56, Mustamäel Szolnoki ja Vilde tee piirkond 47 ning Ümera, Raadiku ja Mustakivi piirkond 40 süstlaga. Õismäe, Kadaka ja Akadeemia piirkonnast koguti 39, Männikul 30 ja Maardust 27 süstalt, vahendab BNS.

Mullu korjati süstlakorje talgude raames kokku 617 kasutatud süstalt.

Kokku on Eestis eri piirkondades 34 kahjude vähendamise teenuse osutamise kohta, millest 14 on statsionaarsed keskused ja 20 väljatööl põhinevad. Tallinnas on keskused aadressidel Lastekodu 6, Sitsi 28 ja Magasini 32, Maardu keskus asub aadressil Kallasmaa 12. Tänavu avab Tervise Arengu Instituut uue keskuse Lasnamäel Plasti tänaval, samuti käivitus teenus kahe mobiilse süstlavahetusbussiga Tallinnas ja Ida-Virumaal.

Rahvusvahelised uuringud toovad välja, et linnades, kus pakutakse süstlavahetusteenuseid, väheneb HIV-i nakatumine 19 protsendi võrra aastas. Samas linnades, kus teenust ei ole, tõuseb see kaheksa protsenti aastas.

Samuti näitavad uuringud, et kahjude vähendamise keskustes käivad narkootikumide tarvitajad on viis korda rohkem nõus vastu võtma abi ning minema ravile kui need, kes kahjude vähendamise keskusi ei kasuta. Seega aitavad need keskused narkoprobleemi nii piirkonnas kui ka ühiskonnas tervikuna leevendada.

Laadimine...Laadimine...