Talvefestival aitab suurtele peredele toiduautot osta

Saksofonimängija Virgo Veldi ja pianist Ralf Taal esitavad Beethoveni, Schumanni ja Schmitti loomingut ning Raekoja platsil säravad nädalavahetusel valgustatud või vibreerivad installatsioonid.

Pilt: Tiina Salumäe
Festival

Talvefestival aitab suurtele peredele toiduautot osta

Kai Maran

Saksofonimängija Virgo Veldi ja pianist Ralf Taal esitavad Beethoveni, Schumanni ja Schmitti loomingut ning Raekoja platsil säravad nädalavahetusel valgustatud või vibreerivad installatsioonid.

Talvefestivali avapidustused algavad 3. veebruaril kell 17.30 Raekoja platsil, kus kontserte annavad linna muusikakoolide õpilased. Raekoja seinal saab kell 19 näha hoones algava kontserdi otseülekannet, kus esinevad Pille Lille muusikute fondi noored ooperisolistid, sopran Arete Teemets ja tenor Andrei Bogatš. Klaveril saadab neid Piia Paemurru. 

Festivali tunnuslause on "Tõsta pilk ja ava süda", sest selle raames toetatakse Tallinna ja Harjumaa lasterikaste perede liitu, kes vajab igapäevaseks toidutoimetamiseks peredele uut kaubikut, mille maksumus on 30 500 eurot. "Avades südame kõigele heale, loome võimalusi paremale elule," ütles fondi kunstiline juht Pille Lill.

Avapäeva õhtul toovad hämarasse veebruarikuusse sära ja valgust MTÜ Valgusklubi valgusinstallatsioonid. "Meie igaühe valgusest sõltub kogu maailma valgus," ütles MTÜ Valgusklubi eestvedaja Elo Liiv.

4. veebruaril saab Raekoja fassaadil nautida otseülekannet kell 19 Hopneri majas toimuvast tunnustatud saksofonisti Virgo Veldi ja pianist Ralf Taali kontserdist, kes esitavad Beethoveni, Schumanni ja Schmitti loomingut. Raekoja platsi välikohvikutes on nädalavahetusel saadaval ka joogid ja suupisted ning kella 12-18 on avatud töötoad.

Valgusmängu saab Raekoja platsil samuti jälgida kogu nädalavahetuse jooksul. Nähtavaks saab Taavi Suisalu, Alyona Movko ja Elo Liivi 7,5 meetri kõrgune vibreeriv installatsioon "Peal(t)kiri", Soome kunstnike Rölli Ridanpää ja Tero Laine ülipopulaarne vasktorudest linn ning kaks Andres Mesneri loodud valguskuplit – "Sfäär" ja "Murumuna".

Uue kaubiku hankimisse saab panustada talvefestivali kontsertidele Piletilevist pileteid ostes või tulles 5. veebruaril kell 15 Rootsi-Mihkli kirikusse, kus toimub heategevuslik galakontsert. Esinejate seas on muusika- ja teatriakadeemia keelpilliorkester, keda juhendavad professorid Mari Tampere-Bezrodny ja Peeter Paemurru. Kontserti juhib Pille Lill, kavas Bach, Vivaldi, Ysaÿe, Widor jt. Sissepääsuks tuleb annetada summa vastavalt südametunnistusele.

Talvefestivali kontserdid kestavad 11. veebruarini.

 

3. - 11. veebruarini kestva festivali kava

• 3. veebruaril kell 19 avakontsert raekojas.

• 4. veebruaril kell 19 kontsert Hopneri majas (Raekoja plats 18).

• 5. veebruaril kell 15 Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus heategevuslik galakontsert. Vaba annetus.

• 7. veebruaril kell 15 esinevad Rootsi-Mihkli kirikus Sigrid Kuulmann-Martin (viiul), Andreas Lend (tšello) ja Irina Zahharenkova (klaver). Kavas Schubert, Tšaikovski jt. Vaba annetus.

• 8. veebruaril kell 19 raekojas Madis Kari (klarnet), Andreas Lend (tšello) ja Marko Martin (klaver). Kavas Beethoven ja Brahms.

• 9. veebruaril kell 19 raekojas Kristina Fialová (vioola, Tšehhi) ja Irina Zahharenkova (klaver). Kavas Hindemith, Rahmaninov, Clarke jt.

• 11. veebruaril kell 19 esineb Mustpeade majas Horvaatia pianist Lovro Pogorelich. Kavas Mussorgski ja Prokofjev. Piletid 8-12 eurot.

Laadimine...Laadimine...