Talvejazz toob Eestisse kaheksa riigi muusikud ja uue muusika

Pühapäevast 8. märtsini toimuv Talvejazz toob Eestisse kaheksa riigi muusikud ja uue muusika.

Pilt: Albert Truuväärt

Talvejazz toob Eestisse kaheksa riigi muusikud ja uue muusika

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Pühapäevast 8. märtsini toimuv Talvejazz toob Eestisse kaheksa riigi muusikud ja uue muusika.

Talvejazzi kontserthooajal kuuleb Ameerika säravat vokaalkuuikut M-Pact, ansambli Anna Kaneelina debüütalbumi esitlust, rahvusvahelist ansamblit Criss Cross Europe koos pianisti Bojan Z-ga, helilooja Pjotr Tšaikovski muusikat ansamblilt Aleksei Kruglov-Jaak Sooäär Quartet ning Prantsuse nelikut Impérial Orphéon. 

Ameerika kuuik M-Pact on paljudel meeles menukatelt täissaalidele antud kontsertidelt kahelt Jõulujazzi festivalilt. Ansambli toonane solist Britt Quentin oli aastal 2011 ka Eesti ansambli Estonian Voices nõustaja. 2016. aastast esineb ansambel uues koosseisus. Kontsert toimub pühapäeval Kumu auditooriumis.

10. veebruaril toob värskeid tuuli Euroopast rahvusvaheline ansambel Criss Cross Europe, mille koosseis on igal aastal uus. Sel korral on ansambli mentor ja helilooja Prantsusmaal elav serbia karismaatiline pianist Bojan Z. Eestit esindab pianist ja helilooja Kirke Karja, veel musitseerivad ansamblis Belgia, Luksemburgi, Hollandi ja Prantsusmaa muusikud. Kontsert toimub koostöös Eesti Jazzliiduga.

Aleksei Kruglov - Jaak Sooäär Quartet rõõmustab kuulajaid 28. veebruaril uue kavaga armastatud vene helilooja Pjotr Tšaikovski muusikast. Ansambli kolm heliplaati ja kontserdid mitmel pool Euroopas ja Venemaal on neile toonud rohkelt tunnustust nii publikult kui ka jazzikriitikutelt.

Anna Pärnoja ansamblilt Anna Kaneelina on oodata debüütalbumit, mille muusika väljendab paljuski autori isiklikke läbielamisi, olles kord habras kord metsik või maagiline. Uue helikandja esitluskontsert toimub 2. märtsil Kumu auditooriumis.

Prantsuse neliku Impérial Orphéon kontsertidega Baltikumis tähistatakse frankofoonia kuud. Maailmamuusika mõjudega värske albumi haaravaid lugusid esitavad prantsuse multiinstrumentalistid 9. märtsil džässiklubis Philly Joe’s.

Laadimine...Laadimine...