Talvised teeolud on toonud kaasa ligi poolsada liiklusõnnetust

Talvised teeolud on neljapäeval toonud Harjumaal ning Ida- ja Lääne-Virumaal kaasa ligi 50 liiklusõnnetust, mistõttu palub politsei liiklejatel olla eriti ettevaatlik.

Pilt: Scanpix

Talvised teeolud on toonud kaasa ligi poolsada liiklusõnnetust

Talvised teeolud on neljapäeval toonud Harjumaal ning Ida- ja Lääne-Virumaal kaasa ligi 50 liiklusõnnetust, mistõttu palub politsei liiklejatel olla eriti ettevaatlik.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe palub sõidukijuhtidel olla talvistes teeoludes tähelepanelikud ning mõistvad.

"Sõidukijuhid võiksid üksteisega rohkem arvestada ning varuda aega sihtpunkti jõudmiseks," sõnas Kullamäe.

"Enamus õnnetuste põhjus on liiga lühike pikivahe või liigne kiirustamine. Kui mõni sõidukijuht teeb järsu manöövri, ei pruugi teisel juhil olla piisavalt aega, et reageerida ning kokkupõrget vältida," sõnas Kullamäe.

Tema sõnul mängib liiklusohutuses suurt rolli hea nähtavus. "Autojuhid peaksid kindlasti veenduma, et nende sõidukiklaasid ja küljepeeglid on lumest ning jääst puhtaks tehtud. Vastasel juhul näeb juht ainult väga väikest osa liikluses toimuvast ega märka ohtlikku olukorda enne kui see käes on. Puhtad küljepeeglid tagavad aga selle, et ümberreastumisel juht näeb, kas mõni teine sõiduk on manöövri tegemisega alustanud või mitte."

Praegustes ilmastikutingimustes peaksid jalakäijad olema eriti tähelepanelikud ning veenduma, et sõidukijuht on neid märganud. 2Kuigi fooris võib põleda roheline tuli, tuleks siiski heita pilk autode suunas ja veenduda, et sõiduk jõuab peatuda ning tee ületamine on turvaline. Autojuht võib küll pidurdada, kuid meeles tuleb pidada, et libeduse tõttu võib sõiduk veereda veel edasi mitmeid meetreid," sõnas Kullamäe.

Kell 10.30 sai politsei teate, et Tallinnas ringtee 11. kilomeetril on juhtunud liiklusõnnetus kahe veoki vahel, mille tagajärjel oli liiklus tugevalt häiritud. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud. Juhid olid kained ning tegemist on kindlustusjuhtumiga. Teeolud on Tallinna ringteel väga libedad,.

Kella 13 paiku juhtus liiklusõnnetus Tallinna-Narva maantee 110. kilomeetril. Esialgsetel andmetel kaotas Narva suunas liikunud sõiduauto Infinity juhitavuse ja kaldus vastassuunavööndisse, kus talle tuli vastu kaubik Volkswagen. Kokkupõrke vältimiseks kaldus kaubik omakorda vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku maasturiga Toyota. Liiklusõnnetuse tagajärjel said kergemalt viga Toyota juht ja kaks kaasreisijat, kellest üks oli laps. Kõik kannatanud toimetati Rakvere haiglasse tervisekontrolli.

Laadimine...Laadimine...