Täna algab elamusterohke visuaalteatrifestival Treff

Täna algab neli päeva kestev Tallinn Treff Festival, mis tutvustab põnevat visuaalteatrit 23 lavastusega üle maailma.

Pilt: Scanpix
Festival Kultuur

Täna algab elamusterohke visuaalteatrifestival Treff

Täna algab neli päeva kestev Tallinn Treff Festival, mis tutvustab põnevat visuaalteatrit 23 lavastusega üle maailma.

Festivali avapäeval etenduvad lavastused Prantsusmaalt, Hispaaniast, Eestist, Soomest ja Suurbritanniast. Tallinnasse sõidavad etendusi andma visuaalteatritegijad 19 riigist.

Laupäeva õhtul toimub Vene teatris festivali pealavastuse „Topeltpilt” ainus etendus. Soome ja Lõuna-Korea artistide ühistööd „Topeltpilt” on nimetatud viimaste aastate üheks õnnestunumaks visuaalteatrilavastuseks maailmas. Tuntud soome lavastaja Ville Walo sõnab, et „Topeltpildi” etendusele tulijaid ootab ees erakordne varjumäng, põnev ja keeruline koreograafia koos tsirkusega ning palju plastikust nukupäid, et jutustada lugu ilukirurgiast.

Meelepäraseid etendusi on nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele. Mitmed nädalavahetuse etendused on juba välja müüdud, seepärast on programmis juba ka esimene lisaetendus – Gruusia Sõrmeteater mängib oma lavašõud „Extravaganza” publiku soovil lausa kolm korda.

Iga festivalipäev lõpeb Trefi klubiga, kus etendusi andnud trupiliikmed, festivali publik ja korraldajad hea muusika saatel muljeid vahetavad ja festvalielamusi tähistavad. Festivali avapäeva klubiesineja on balkani muusikat esitav Baltistan Orkestra, 5. ja 6. juuni õhtul esineb iisraeli laulja-näitleja Yael Rasooly kontsert-etendusega „Grammofon” ja mängivad DJ-d Janek Murd ja Aivar Tõnso. Festivali lõpetamine toimub NUKU teatri (M)AJA peol 7. juunil, mil teater tähistab ka edukat sisehooaega, peatselt esietenduvat suvelavastust ning teatrimaja ehitushooaja algust.

Festivali etenduspaigad on Vene teater, Kanuti Gildi SAAL, Von Krahli teater, Vaba Lava, teater NO99, Rahvusraamatukogu teatrisaal, Gustav Adolfi Gümnaasiumi hoov, Patarei vangla ja NUKU teater. NUKU teatrimaja on ka festivali keskus ja infopunkt. NUKU muuseumis on festivali ajal avatud näitus „Trefoloogia” alapealkirjadega „Treff on õhus”, „Treff loeb” ja „Treff kõlab”. 

Treff festival pälvis hiljuti Euroopa Festivalide Liidult kvaliteedimärgistuse EFFE Label 2015–2016. Festival toimub üheksandat korda ja seda korraldab NUKU teater. 

Festivali kogu programmiga saab tutvuda siin: www.nuku.ee/festivalPileteid etendusele ja (M)AJA peole saavad kõik huvilised osta Piletilevist ja NUKU kassast. 

Laadimine...Laadimine...