Täna algab Kultuuridessant 2015!

Alates tänasest hakkab mööda Eestimaad ringi veerema Kultuuridessandi buss, kuhu on kokku pakitud loovust, müstikat, inspiratsiooni, nalja, naeru, pisaraid ja palju TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengeid. Tallinnasse jõuab festival 7. mail.

Pilt: Scanpix
Festival Kultuur

Täna algab Kultuuridessant 2015! (1)

Alates tänasest hakkab mööda Eestimaad ringi veerema Kultuuridessandi buss, kuhu on kokku pakitud loovust, müstikat, inspiratsiooni, nalja, naeru, pisaraid ja palju TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengeid. Tallinnasse jõuab festival 7. mail.

Kultuuridessant on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite poolt korraldatav festival, mis külastab kuut erinevat Eesti linna. Publikule tuuakse koju kätte tulevased kultuurimaastiku kujundajad ja nende looming. Kuid tegu pole lihtsalt ringreisiga vaid interaktiivse õppevormiga, kus kõik akadeemiatudengid rakendavad oma teadmisi ühe suure festivali teokstegemisel. Festival kestab 5. – 13. maini.

Festivali käigus pakutakse publikule mitmeid maiuspalasid – näha saab 16 intrigeerivat tantsuetendust, 7 kaasahaaravat (ning seda mitte vaid kujundlikult) teatrilavastust ning kõrvu paitavad 22 maailma eripaikade muusikat tutvustavat kontserti.

Üheks silmapaistvamaks ja elamusterohkeimaks etenduseks on Kaija M. Kalveti teatrikunsti diplomilavastus “Pelleas ja Melisande”. Etenduse alguses saab iga külaline endale silmaklapid. Etendust peab "vaatama" kõrvade, ninade, suude, nahkade, kolmandate ja seitsmendate silmadega. See ei ole kuuldemäng, see on elamus kogu kehale. Publik saab ainulaadse võimaluse tajuda, milline võiks olla maailm, millega seisab silmitsi pime.

Ühel soojal maikuu õhtul saab vaataja ainulaadse ja eksklusiivse kogemuse osaliseks Patarei vanglas, kus tuleb õhtuhämaruses esitusele Birgit Landbergi lavastus „Aadamamängud“. See on lavastus, mis viib vaataja tavapärasest erinevale teatrikülastusele. "Aadamamängud" on omamoodi jalutuskäik maailma, kus piire justkui ei ole. Ühel müstilisel õhtul avanevad külastajatele paradiisi väravad ainult selleks, et näidata kui hea on siis kui keegi ei keela.

Mitmes linnas saab publik kutse tehnoloogiasõltlase õudusunenäkku. "Viga/Error" on ilma näitlejateta tehnoloogiline teater, mis määratleb suhteid füüsilise tegevuse, dramaturgilise struktuuri ja tehnoloogia vahel, uurides masina siserütme. Esteetiliste purunemiste tundlikud tämbrid, tehniliste toimemehhanismide akustilised häired, funktsioonaalsete tõrgete kajad on poeetilised otsingusõnad, mis peaksid avama projekti kunstilise skeleti. Etenduse käigus leitakse võimalusi tehnilise vea esilekutsumiseks ning selle kui loomingulise lähteplatvormi kasutuselevõtuks.

5. – 13. mail 2015 mööda Eestit ringi tuuritava Kultuuridessant 2015 piletid on müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktides või tund enne algust kohapeal.

Kultuuridessant toimub 5. – 13.mai Tartus, Viljandis, Narvas, Rakveres, Tallinnas, Pärnus.

Rohkem informatsiooni: www.kultuuridessant.ee

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...