TÄNA! Estonia Talveaias kõlavad kaunid Georg Otsa laulud

Kontserdid, kunst, Tallinn Music Week - vaata, millisele kultuurisündmusele täna Tallinnas minna.

Pilt: Scanpix

TÄNA! Estonia Talveaias kõlavad kaunid Georg Otsa laulud

Kontserdid, kunst, Tallinn Music Week - vaata, millisele kultuurisündmusele täna Tallinnas minna.

 • Kell 19.00 on Estonia Talveaias Georg Otsa laulude kontsert. Esinevad Jassi Zahharov (bariton), Kadri Kipper (sopran), Tarmo Eespere (klaver). Kontserdil kõlab valik legendaarse Georg Otsa repertuaarist.
   
 • Kell 19.00 on Estonias Vanemuise teatri külalisetendus "Jevgeni Onegin". Aleksandr Puškini samanimelisele värssromaanile loodud ooper on vaieldamatu meistriteos vene ooperiklassikas. Unistav ja tagasihoidlik Tatjana armub elupõletajast Oneginisse, kuid mees suhtub neiu tunnetesse üleolevalt. Aastaid hiljem kohtuvad nad uuesti ja Onegin näeb noort naist hoopis teise pilguga... Melanhoolne, igatsev, kirglik ja armastusest pakatav ooper pakub imekauneid voolavaid meloodiaid, nauditavaid koorinumbreid ja kaasahaaravat tantsumuusikat.


Tallinna Teisipäev

TMW Kunst on Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) koordineeritud eriprogramm. EKKAK esitleb spetsiaalse programmi ja pikendatud avamisaegadega (kuni 22.00) galeriiõhtut Tallinna Teisipäev, kus esitlemisele tulevad näitused nii kaasaegse kunsti klassikutelt, verinoortelt kunstnikelt kui rahvusvahelistelt tuntud kunstnikelt. Lisaks toimub TMW raames kunstifilmi "Muuseumitunnid" erilinastus Tallinna Kunstihoones.
EKA galerii

 • Aadress: Vabaduse väljak 6/8, Kunstihoone sisehoov
  Näitus: „Loogiline laul“ Helena Keskküla ja Art Nõukase ühisnäitus
  www.artun.ee/ekagalerii
  Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri osakonna tudengite Helena Keskküla ja Art Nõukase ühisnäitusel “Loogiline laul” esitletakse tervikinstallatsiooni, mille idee on kasvanud välja mõlema kunstniku loome ühisosast, milleks on popkultuuri nähtuste detailideks lammutamine ja ümbermõtestamine. Teos kasutab Nõukogude Eestis tihti levinud Lääne laulude eestindamise mehhanisme ning uurib mänglevalt, millised müüdid tekivad nii laulu enda kui esitaja ümber ning mis vormi võib laul kultuuriruumis aastakümneid hiljem võtta. Kunstnikud on alates kella 17.00 galeriis ning tutvustavad oma teoseid.

 

 • Rundum – artist run space
  Aadress: Pühavaimu 5
  Näitus: Rundum prooviruum
  www.rundumspace.com
  Rundum on 2013. a septembris avatud artist-run space Tallinnas – liikuv loominguline platvorm. 24. märtsil avatakse kell 17.00 üheks õhtuks Rundumi prooviruum, kus osalevad kunstnikud Mari-Leen Kiipli, Art Nõukas, Kristin Reiman ja Tarvo Hanno Varres. Prooviruum kujutab endast avatud stuudiot, mille kaudu kunstnik saab tagasisidet, kriitikat ja kinnitust oma tegemistele. Kell 18.30 algab vestlus kunstnikega, mis annab tegijatele võimaluse arendada oma väljendusoskust, selgitada oma ideid ning saada ka tagasisidet nii vestluse läbiviija kui ka kohale tulnud kolleegide ja publiku kaudu. (…täieneb…)

   
 • Tam galerii
  Aadress: Lootsi 4
  Näitus: Malle Leis „Kollane suvi“
  www.tamgalerii.ee
  Malle Leis, eesti kunsti grand old lady, tuli siinsele kunstimaastikule 1960. aastatel. Leis ütles lahti meie varasemale kunstile omasest illusoorse õhu ja valguse abil loodud pildiruumist ning ehitas popkunstile iseloomulike puhaste lokaaltoonidega oma tasapinnalise maaliruumi. Kunstniku firmamärgiks kujunesid aga nende tavalisest kontekstist välja tõstetud suured värvikirevad lilleõied, mida eksponeeritakse ka Tam galerii näitusel. Galerii on Tallinna Teisipäeva raames avatud 18:00-21:00, kell 18:30 esineb muusikalise etteastega Drukmo Gyal, keda saadab kitarril Taavi Peterson.

 

 • Temnikova & Kasela galerii
  Aadress: Lastekodu 1
  Näitus: Sophie Jung (LUX) näitus „Uus ootamine“
  www.temnikova.ee
  „Uus ootamine“ on kuraatori Juste Kostikovaite ja Luxemburgi kunstniku Sophie Jungi koostööprojekt, mis tegeleb digitaalajastu naisihaluse mõistega. Toetudes isiklikule kogemusele loob Sophie Jung näitusel privaatse purgatooriumi lõpmatust, obsessiivsest ja kaalutust ootamisest ekraani ees ja taga. Sophie Jung on sündinud 1982 aastal Luxemburgis ning elab ja töötab Baselis ja Londonis. Näitus Temnikova&Kasela galeriis on esimene Sophie Jungi näitus Ida- Euroopas. Galerii on Tallinna Teisipäeva puhul avatud 19:00-21:00.

 

 • Vaal galerii
  Aadress: Tartu mnt 80d
  Näitus: Laurentsiuse näitus „The Dark Side of a Poppy (Kümme lillemaali)“
  www.vaal.ee
  Laurentsiust on tema loomingus nimetatud fetišistlikuks esteediks: ta läheneb oma objektile äärmise pühendumusega, tegemata allahindlust endale ja oma tõekspidamistele.  Näitusega “The Dark Side of a Poppy (Kümme lillemaali)” jätkab Laurentsius oma lillemaalidele keskendunud näituste sarja. Lillemaalide teema on pannud kunstnikku välja mõtlema üha uusi suundi ja lähenemisnurki ning katsetama erinevaid tehnikaid ja stiile. Vaal galerii on Tallinna Teisipäeval avatud kell 18:00-21:00 ja 20.00 toimub Marita Lumi muusikaline etteaste kannelseelikutel. 

 

 • Fahle galerii
  Aadress: Tartu mnt 84a
  Näitus:  Jaan Klõšeiko näitus “Väljavõtteid Eesti kunsti- ja kultuurielust läbi Jaan Klõšeiko kaamerasilma”
  Jaan Kõšeiko fotonäitusele lisavad oma teostega koloriiti kunstnikud Jaani fotodelt, teiste seas Jüri Arrak, Aili Vint, Mare Vint, Andres Tolts, Raul Meel. Jaan Klõšeiko fotodokumentalistika valmis 2011. aasta Tallinna Fotokuul koostöös fotokunstnik Marge Monkoga, kajastades eesti kultuuri- ja kunstisündmusi ning seltskonnaelu. Jaan Klõšeiko on lahutamatu osa Eesti kultuurimaastikust, sest ta on osa võtnud ning jäädvustanud olulisemaid kultuurisündmusi Eestis juba alates kuuekümnendatest. Kell 20:30 esinevad osaliselt prantsuskeelse uue kavaga Allan Vainola, Merli Plink ja Unenäopüüdjad.

Laadimine...Laadimine...