TÄNA: Gonsiori tänava ümberehituse kohta saab selgitusi

Kesklinna valitsus selgitab tänases infotunnis, kell 17.30 Kadrioru Saksa Gümnaasiumis, milliseid muudatusi toob kaasa Gonsiori tänava rekonstrueerimine.

Pilt: Tallinn

TÄNA: Gonsiori tänava ümberehituse kohta saab selgitusi

Kesklinna valitsus selgitab tänases infotunnis, kell 17.30 Kadrioru Saksa Gümnaasiumis, milliseid muudatusi toob kaasa Gonsiori tänava rekonstrueerimine.

Muutused Gonsiori tänava kandis hakkavad mõjutama sealseid elanikke ja liiklejaid juba eeloleval nädalal, mil Trev-2 Grupp AS plaanib alustada ehitustöödega.

"Ehitustööd on kavandatud kahe aasta peale ja mitmes järgus ning toovad kaasa muudatusi nii liikluskorralduses kui paraku ka mingil määral inimeste igapäevase elu korralduses;" tõdes Kesklinna vanem Vladimir Svet. "Miks neid muudatusi on vaja teha, kuidas neid tehakse  ja mis seetõttu lõpuks paremaks läheb, seda kõike tahame inimestele eelolevas infotunnis selgitada." 

Infotund toimub kolmapäeval, 31. jaanuaril algusega kell 17.30 Kadrioru Saksa Gümnaasiumi saalis. Selgitusi jagavad seal Kesklinna valitsuse, Tallinna kommunaalameti, transpordiameti ja ehitusfirma esindajad.

"Et Gonsiori tänav kui terve Tallinna jaoks oluline magistraal vajab põhjalikku uuendamist, on juba pikemalt selge. Rekonstrueerimine oli kavandatud eelmisse aastasse, kuid Eesti eesistumine Euroopa Liidu Nõukogus pingestas liiklust pealinnas niigi ja Gonsiori remont tuli sellesse aastasse edasi lükata," selgitas Svet.

Esmalt läheb 5. veebruarist remonti K. Türnpu tänav ja Laagna tee ots Gonsiori–Laagna ristmikust kuni Vilmsi–Laagna ristmikuni. Seetõttu suunatakse liiklus Laagna teelt Tartu mnt suunas mööda Lubja tänavat. 

Gonsiori tn liikluskorraldus esialgu ei muutu, sinna saab Laagna teelt sooritada parempööret. Türnpu tänavalt pääseb Laagna teele mööda Vilmsi ja Vesivärava tänavat või Vilmsi ja Lubja tn kaudu. Ehitustööde ajal avatuks jääb Türnpu tn üks sõidurada Laagna tee suunas. Võimalikud ümbersõidud saab teha ka Laulupeo tn kaudu ning kaugemalt Peterburi tee või Narva mnt kaudu.

Niisugune liiklusskeem kehtib plaani kohaselt 26. maini, misjärel algab töö Gonsiori tn uuendamiseks. Tänav peab sügiseks saama muutsuunaraja ja paremad tingimused ühistranspordi kasutajatele. 2019. a järgneb põhjalik remont J. Kunderi tänaval. 

Vajalik teave ajutisest liikluskorraldusest on nii Tallinna linna kui Kesklinna valitsuse veebilehel (www.tallinn.ee/est/kesklinn/).

 

Laadimine...Laadimine...