Täna Jõulujazzil: Mustonen Quarteti kirikukontsert paneb klassika jazzivärvides helisema

Kolmapäeval alanud Jõulujazzi festival kutsub täna õhtul Jaani kirikusse, et nautida jõuluajale kohaselt klassikaliselt ilusat muusikat.

Pilt: Siim Männik

Täna Jõulujazzil: Mustonen Quarteti kirikukontsert paneb klassika jazzivärvides helisema

Kolmapäeval alanud Jõulujazzi festival kutsub täna õhtul Jaani kirikusse, et nautida jõuluajale kohaselt klassikaliselt ilusat muusikat.

Kell 21 algaval hilisõhtusel kontserdil mõtestavad Andres Mustonen viiulil, Jaak Sooäär kitarril, Taavo Remmel bassil ja Tanel Ruben trummidel erinevate kultuuride vaimsust, interpreteerides heliloojate-klassikute loomingut tänapäevaselt.

Mitmekülgne muusik, dirigent, varajase muusika ansambli Hortus Musicus juht ja omanimelise festivali eestvedaja Andres Mustonen on alates 2003. aastast arendanud ideed mängida klassikalist muusikat improvisatsioonilisel moel. Loodud kvarteti liikmeteks said trummar Tanel Ruben, kitarrist Jaak Sooäär ja bassist Taavo Remmel. Aastatega ühtse hingamise saavutanud koosseis on pannud Vivaldi ja Corelli rokkima, Bachi svingima ja helide geograafiline haare on laienenud Lähis-Ida muusikani. Kvarteti eesmärk on ühise helivälja otsimine eri sajandite kõlade vahel, mis puudutaks kuulajat ja mõjuks aktuaalsena ka kaasajas. Ansambli esimene album “Aria” esitles klassikapärlite jazzilikke tõlgendusi, sellele järgnenud orientaalse suunitlusega "A Tempo" sisaldab aga juba tulisemaid ja rokilikumaid toone.

Jõulujazzil esitletakse kava "Igavene ilu". Ilu ei tunne vanust, sajanditetagune muusika ja kunst on ikka uus ja üllatav, puudutades kuulajaid sügavalt ka täna.

23. novembrist 8. detsembrini kestev Jõulujazz toob kuulajateni 22 kontserti Tallinnas, Tartus, Viljandis, Pärnus ja Haapsalus.

Festivali tähed on 10 Grammyga pärjatud vokaalansambel Take 6, kes on Eesti kuulajaid rõõmustanud ka 2002. ning 2010. aastal ning kes esineb koos kohaliku armastatud vokaalgrupiga Estonian Voices. Esimest korda külastavad Eestit maailma kitarristide tippklassi kuuluv Wayne Krantz, pianistist jazziuuendaja Bill Laurance, tõusev täht laulja-laulukirjutaja Ryley Walker ja Saksa-USA-Rootsi instrumentaalse improjazzi kvartett Amok Amor. Intiimse vokaalse kogemuse annab unikaalse häälega Norra lauljatar Kristin Asbjørnsen.

Jõulujazzi toetavad Jazzkaare kuldsponsor Danske Bank, peasponsorid KAFO ja Eesti Päevaleht. Ametlik majutuspartner on My City Hotel, aastasponsorid on United Motors, Tallink, Aktaprint ja Reval Café. Jõulujazzile panevad õla alla Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Goethe Instituut Soomes.

Laadimine...Laadimine...