Täna liigub laulu- ja tantsupeo tuli Kuusalust Naissaarde

Laulu- ja tantsupeo tuli alustas täna kell 10.00 Kuusalu kirikust liikumist. Tuld tervitatakse täna veel Kolga mõisas, Kiiu mõisas, Viimsis ja ka Prangli saarel. 

Pilt: Rene Mitt
Eesti

Täna liigub laulu- ja tantsupeo tuli Kuusalust Naissaarde

Toimetaja: Sandra Lepik

Laulu- ja tantsupeo tuli alustas täna kell 10.00 Kuusalu kirikust liikumist. Tuld tervitatakse täna veel Kolga mõisas, Kiiu mõisas, Viimsis ja ka Prangli saarel. 

XXVII laulupeo ja XX tantsupeo Tule Tulemine on avamäng juubelipeole, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. 2019. aastal saab Tule Tulemise traditsioon 50-aastaseks, esimest korda toimus üle-eestiline Tule Tulemine 1969. aastal seoses laulupeo sajanda juubeliga. 

2. juuli 2019 / Harjumaa

Kell 10.00 Kuusalu kirikust jalutuskäik tõrvikuga Kuusalu Laulupeo kuusikusse.

Kell 10.15 Kuusalu Laulupeo kuusikus 150. aastase Eesti laulupeo mälestusmärgi avamine. Kuusalu meeskoori ja Kuusalu keskkooli poistekoori ühine tervitus, kuuskede istutamine.

Kell 11.00 tuld tervitatakse Kolga mõisa juures, avatud on Kolga Muuseumi näitus laulu- ja tantsupeo meenetest, toimub "Tulekiirte" jagamine lähedalasuvatele küladele ja Loksa linnale.

Kell 12.30 tuld tervitatakse Kiiu mõisa juures, kus kõlab Kuusalu valla tervitus ning esineb vanaemade tantsurühm TIIUD.

Kell 13.15 Valkla kivi tuletseremoonia, mille käigus antakse tuli üle Kuusalu vallalt Jõelähtme vallale. 

Kell 14.00 Kaberneeme keskuses asuva päästedepoo juures esineb vabatahtlike päästjate segarühm ning toimub Marek Sadama kontsert, järgneb jalutuskäik sadamasse.

Kell 15.15 Tõnu Kark annab tule sadamakail üle Viimsile, tuli jätkab Kaberneeme sadamast teekonda merel.

Kell 17.00 tuld tervitatakse Prangli saarel, Kelnase sadamas. Esinevad Tiina-Mai Keskpaik, Ele Pedassaar ja Viikerkoor.

Kell 19.00 tuld tervitatakse Naissaarel, Lõunaküla sadamas. Tule annavad üle Viimsi abivallavanemad ning võtab vastu Naissaare saarevanem Toomas Luhaäär, Tõnu Kaljuste, Rasmus Puur ja Viimsi vallavanem Laine Randjärv. Rannas tule süütamine ja ühislaulmine.

Kell 20.00 Nargen festivali kontsert "Laulupeo pärlid" (Rasmus Puur ja VHK keelpilliorkester) Omari küünis.

Kell 21.00 tule viimine Naissaare kirikusse. Tuld viivad Tõnu Kaljuste ja Rasmus Puur ning selle võtab vastu EELK Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja Patrik Göransson.

Kell 21.15 õhtupalvus Naissaare kirikus, tuli jääb ööseks kirikusse.

3. juuli 2019 / Harjumaa    

Kell 9.00 tule saatmine Naissaare kirikust sadamasse.

Kell 10.00 Naissaare sadamast asub Tallinna poole teele paatide paraad. Tulepaati eskordib Politsei- ja Piirivalve kaater ja saadab Kaitseliidu Tallinna maleva Meredivisjoni kaater.

Kell 12.00 Tallinn võtab Lennusadama juures tule vastu.

Lisainfot Tule Tulemise kohta leiab kodulehelt

Laadimine...Laadimine...