TÄNA! Linnaosade vähekindlustatud perede ühine tervisepäev loomaaias

Täna algusega kell 11.00 toimub Haabersti, Kristiine, Mustamäe, Nõmme ja Põhja-Tallinna linnaosade vähekindlustatud perede ühine meeleolukas tervisepäev Tallinna Loomaaias.

Pilt: Scanpix

TÄNA! Linnaosade vähekindlustatud perede ühine tervisepäev loomaaias

Täna algusega kell 11.00 toimub Haabersti, Kristiine, Mustamäe, Nõmme ja Põhja-Tallinna linnaosade vähekindlustatud perede ühine meeleolukas tervisepäev Tallinna Loomaaias.

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgensoni sõnul on tervisepäeva eesmärk pakkuda paljulapselistele ja vähekindlustatud lastega peredele üks meeldejääv kevadpäev loomaaias.

"Peredel on võimalik kutsete alusel külastada tasuta loomaaeda ning hiljem ootavad nii lapsi kui vanemaid seiklusterohked ja tervist toetavad tegevused Rebasemäe piknikuplatsil. Tervisepäev loomaias toimub juba neljandat aastat ja me oleme saanud igal aastal  peredelt positiivset tagasisidet, et tervisepäeva loomaaias oodatakse pikisilmi," ütles Jürgenson.

Tervisepäeval loomaaias tutvustab toitumisnõustaja ja toidutehnoloog Ene Mägi tervislikke valikuid, toiduvalmistamiseviise ja lihtsaid mooduseid tervisliku päevamenüü planeerimiseks.

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi tudengid mõõdavad osalejate tervisenäitajaid ja nõustavad huvilisi individuaalselt südametervise teemadel ning jagavad infovoldikuid. Võimalik on õppida praktilise esmaabi andmist. Lastele on kavas kaisukaruhaigla ja stetoskoobi õpituba, Maanteeameti liiklusohutuse töötuba ja mitmesugused liikumismängud.

Kaitseliidu Tallinna Maleva noored pakuvad põnevat tegutsemislusti terveks päevaks. Tervisepäeva lõpetab ühine piknik.

Päevakava:

11.00-12.00 Loomaaeda sisenemine (kutse alusel)

11.00-13.00 Vaba aeg jalutamiseks ja loomadega tutvumiseks

13.00-15.00 Rebasemäe piknikuplatsil tervist toetavad tegevused: tervisetelkides tervisemõõtmised ja osalejate individuaalne nõustamine, praktilised esmaabi ja tervisliku toitumise töötoad, liikumismängud lastele ning ühine piknik.

Tervisepäev on kutsetega ja osalejatele tasuta. Kokku on kutse saanud 100 peret, osalema on oodatud u 500 inimest.

Tervisepäeva korraldavad Haabersti, Kristiine, Nõmme, Mustamäe ja Põhja-Tallinna tervisedendajad koostöös sotsiaalhoolekande osakondadega. Koostööpartneriteks tervist toetavate tegevuste läbiviimisel on Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudengid, Kaitseliidu Tallinna Maleva noored kotkad ning kodutütred ja Maanteeamet.

Tervisepäeva rahastab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet rahvastiku tervise arengukava 2009-2020 Tallinna tegevuskava 2015 raames.

Laadimine...Laadimine...