TÄNA! Märt Avandi ja Volli Käro sõlmivad "Lepingu"

Rakvere teater on Tallinnas külalisetendusega "Leping" ja Vene teatris näeb "8 armastavat naist".

Pilt: Scanpix

TÄNA! Märt Avandi ja Volli Käro sõlmivad "Lepingu"

Rakvere teater on Tallinnas külalisetendusega "Leping" ja Vene teatris näeb "8 armastavat naist".

 • Kell 19.00 Saku Suurhallis korvpalli meistriliiga kolma finaalmäng Kalev/Cramo ja TÜ/Rocki vahel, seis enne õhtut on 1:1.
 • Kell 19.00 Tallinna Linnateatris etendus "Sügise unenägu". Mängivad: Elmo Nüganen, Elisabet Reinsalu, Epp Eespäev, Aleksander Eelmaa ja Piret Kalda. On silmapilke, mil kõik su elu sõlmpunktid näivad silme eest läbi libisevat, justkui vahel unenäos. Üksteise järel, ühe- või mitmekaupa ilmuvad su mõtteisse inimesed, kes on olnud sulle kõige lähedasemad ja määranud sinu elukäiku. Keda sa oled ihanud, hüljanud, toetanud, petnud, armastanud… Samalaadsest meeleolust on kantud „Sügise unenägu“, Jon Fossele omases poeetilises ja lakoonilises, samas elulähedases laadis kirja pandud sissevaade ühe mehe saatusesse. Autor ise on öelnud 1999. aastal kirjutatud "Sügise unenäo" kohta, et peab seda enda jaoks oma kõige olemuslikumaks näidendiks, mille peategelases väljendub tema alter ego.
 • Kell 19.00 on Vene teatris Rakvere teatri külalisetendus "Leping". Üks vana mees on jäänud ühte vanasse hotelli kauemaks, kui planeeritud. Vana, stiilipuhas, hästi sisseseatud maailmavaatega vanakooli mees. Vähe on asju, mis suudavad teda üllatada.

  Hotellis on ka noor mees. Mees, kes oskab manööverdada, et hästi ära elada ja kes on valmis tegutsema, kuidas vaja. Tema oskab üllatada. Need mehed sõlmivad saatusliku lepingu. "Lepingu" lavastuses saab teoks Märt Avandi ja Volli Käro ammune soov koos mängida. Võrdsete partneritena ja just Rakvere Teatris. Ajal, mil mõlemad meie teatri hingekirja kuulusid see ei õnnestunud, kuid nüüd on nad siin, et unistus täide viia.

 • Kell 19.00 on Theatrumis Ivan Võrõpajevi "Joobnud". "Joobnud" ("Пьяные") on kirjutatud vene kirjanduse parimaid traditsioone jätkates (nt. gogollik “naer läbi pisarate“). Autoril on õnnestunud ehmatava selgusega, samas valusa kaasatundmise ja vabastava huumoriga väljendada tänase päeva inimeste hingeseisundeid - allakäiku ja vaimseid püüdlusi. Tegelasteks on „meie aja kangelased“: pankurid ja nende abikaasad, filmimaailma ja PR- inimesed, reklaamiagentuuri töötajad, modell, prostituut jt. Kõik „Joobnute“ tegelased on kogu näidendi tegevustiku vältel alkoholijoobe seisundis. Kusjuures tegemist ei ole alkohoolikutega. Autor kasutab joobunud seisundit kui võimalust rääkida neist olulisist asjust, millest kaine peaga enam rääkida võimalik pole, kuid millest rääkimata pole ka võimalik olla... Näiliselt absurdihõngulisi vestlusi pidades arutlevad tegelased eksitentsiaalsetel ja kunstilistel, religioossetel ja „mädaneva“ Lääne liberalismi teemadel, püüavad vabaneda süümepiinadest ja avaldavad ootamatult armastust...

 • Kell 19.00 on Vene teatris "8 armastavat naist". Osades: Ines Aru (külalisena), Anne Veesaar (külalisena), Ülle Lichtfeldt, Marin Mägi-Efert, Maarika Mesipuu, Liisa Aibel, Helgi Annast, Silja Miks. See kõik on kui imeline muinasjutt:
  Elas kord mees, tubli ja hea mees. Mehe ümber keerles kaheksa naist.
  Naised tantsisid mehe ümber oma tavalist tantsu – elutantsu... Armastada, olla
  armastatud, saada armastatuks. Saada, saada, ainult midagi saada ja saavutada!?
  Elu aga tahab elamist - elul on omad plaanid.

  Naer läbi pisarate võiks raputada, hoiatada - halvatud tunnete, jõuetu mõtlemise
  ning loomuvastaseks muutunud elu eest.

Homme:

 • 19. mail kella 17.30-21.30 toimub Tallinnas Euroopa hotellis (Paadi 5) RemedyWay isetervendamise seminar tervisliku õhtusöögiga "Ei jäta elamata". Loenguga esinevad tuntud ajakirjanik, saatejuht ja raamatu "Ei jäta elamata" autor Vahur Kersna ja tema abikaasa Liina Kersna.
  Kersnad räägivad, kuidas, miks ja kellele sündis raamat Eestis "Ei jäta elamata". Vahur on öelnud, et kui seitse aastat tagasi oleks taevas avanenud ning ingel ulatanud talle selle raamatu, olnuks tema teekond isikliku maailmalõpu lävelt tagasi mitmeski mõttes vähem konarlik. Aga see raamat tuli tal endal kirjutada. Et teistel oleks lihtsam. Täna rõhutab Vahur, et tegu pole raamatuga ühest inimesest ja ühest haigusest. Pigem on see võimalik inspiratsiooniallikas kõigile, kelle saatus on paisanud esmapilgul lootusetusse või siis väga raskesse olukorda. Vahur ja Liina Kersna jagavad soovijatele ka autogramme. Pärast loengut tervisliku ja funktsionaalse õhtusöögi bufee. Info ja piletid www.remedyway.ee ja www.piletivlevi.ee või enne algust kohapeal.
Laadimine...Laadimine...