Täna saab EV100 kunsti- ja muusikaprogramm piduliku lõpu

Juubeliperioodil korraldati Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul ligi 150 kunstisündmust ning kokku valmis enam kui 50 tundi uut heliloomingut.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv
Eesti

Täna saab EV100 kunsti- ja muusikaprogramm piduliku lõpu (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

Juubeliperioodil korraldati Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul ligi 150 kunstisündmust ning kokku valmis enam kui 50 tundi uut heliloomingut.

Tallinna kunstihoones tänatakse täna algusega kell 18 EV100 kunstiprogrammi ja EV100 muusikaprogrammi panustanuid, vahendas BNS. 

Juubeliperioodil korraldati Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul ligi 150 kunstisündmust ning kokku valmis enam kui 50 tundi uut heliloomingut. EV100 kunstiprogrammi koordinaator Kadi Kesküla sõnul on Eesti juubelipidustuste raames teoks saanud mitmed projektid, mis muidu vaid kunstnike mõtteisse oleks jäänud, ning selle abil on kaasaegne kunst inimesele lähemale jõudnud.

Muusikaprogrammi koordinaator Kristel Üksvärav lisas, et riigi 100. sünnipäeva puhul on loodud muusikat klassika-, džässi-, popi- ja folgivõtmes ning uudisteosed on kõlanud nii üle Eesti kui ka välismaal.

"Üks EV100 muusikaprogrammi kuuluv sündmus on siiski veel varuks – augusti alguses tuleb Mooste Folgikojas esiettekandele helilooja Märt-Matis Lille uudisteos "Suidsusannasümfoonia"," märkis Üksvärav.

Tänuüritusel esinevad kõnedega EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa, samuti EV100 kunsti- ja muusikaprogrammi koordinaatorid ning programmi kuuluvate sündmuste esindajad.

EV100 muusikaprogrammi teostest on komponeerinud kava Sander Mölder, mille taustal esitakse fragmente Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul loodud balletist "Keres". Tutvuda saab ka EV100 kunstiprogrammi ühe viimase näitusega, milleks on Liina Siibi isikunäitus "Paradiisi poliitika".

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...