Täna saab Tallinnas osaleda kahel eriilmelisel meeleavaldusel

Laupäeval toimub Tallinnas kaks eriilmelist meeleavaldust, kus üks propageerib euroopalikke väärtusi, teine aga nõuab euroliidust lahkumist.

Pilt: Scanpix

Täna saab Tallinnas osaleda kahel eriilmelisel meeleavaldusel (11)

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Laupäeval toimub Tallinnas kaks eriilmelist meeleavaldust, kus üks propageerib euroopalikke väärtusi, teine aga nõuab euroliidust lahkumist.

Kodanikualgatus "Jah vabadusele, ei valedele" kutsub kell 13 meeleavaldusele Tallinnas Hirvepargis, et tuletada keskerakondlase Jüri Ratase kokku pandud valitsusele meelde väärtusi, mille poolt Eesti rahvas sel päeval 16 aastat tagasi hääletas, valides Euroopa Liiduga (EL) ühinemise.

Eesti riik on rajatud vabadusele, õigusele ja õiglusele - euroopalikele väärtustele, millest praegune valitsus ei hooli, teatasid meeleavalduse korraldajad BNS-ile. "Praeguse valitsuse liikmed ei kõhkle EL-i võrdlemast Nõukogude Liiduga, naeruvääristades kõiki okupatsiooni all kannatanud inimesi ning asetades Eesti Euroopas rehepapluse leeri koos Ungariga. Valitsuse liikmed ei kõhkle ähvardamast riigiametnikke, mõnitamast laulva revolutsiooni osalejaid, solvamast ja kiusamast arste, teadlasi, keskkonnakaitsjaid, välistudengeid ning vähemusi. Valitsuse poliitikast on seni võitnud ainult alkoholilembesed kodanikud," märgivad korraldajad BNS-ile.

"Meeleavalduse korraldajad - kodanikuliikumine “Jah vabadusele, ei valedele” ei lepi valitsusega, mille siseminister usub süvariiki ja soovib ehitada oma relvastatud üksust, mille rahandusminister on oma sõnul “matemaatika vallas täiesti tuhm” ja üritab "isa soovitusel" politseijuhti ebaseaduslike meetoditega ametist kangutada, mille keskkonnaminister kahtleb kliimamuutustes ning väliskaubanduse minister keeldub välismaale reisimast. “Jah vabadusele, ei valedele” liikumine ei soovi Eestile valitsust, mille üks partner paistab liiga rassistlik isegi Marine Le Peni - Euroopa tuntuima parempopulisti jaoks, mille liikmed ahistavad lähisuhtevägivalla ohvrit ja mille peaministri ainus roll on vabandamine," seisab meeleavalduse teates.

Meeleavaldusel “Aitab! Kaua võib!?” astuvad päevakohaste kõnedega üles Andrus Vaarik, Maarja Kangro, Peeter Laurits, Kristin Siil, Jari Pärgma, Daniele Monticelli, Stewart Johnson ja mitmed teised. Kõnede vahepaladeks kõlavad päevakajalised luuletekstid ja muusikapalad, esineb 5HORSES, Ruslan Trochynskyi ja segakoor Vikerlased ühislauluga. Kõned tõlgitakse viipekeelde.

End rahvuslasteks nimetav ühendus korraldab aga algusega kell 15 piketi Vabaduse väljakul Kaarli puiestee ja Pärnu maantee ristmiku Jaani kiriku poolsel nurgal nõudmaks 2003. aastal samal kuupäeval toimunud rahvahääletuse tulemuste tühistamist ja Eesti lahkumist Euroopa Liidust.

 

11 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...