TÄNA! Tuhandete küünalde valgus lõpetab suve

Tänavune tasuta festival "Valgus kõnnib Kadriorus" tuleb Jää-ääre ja Ivo Linna kontserdiga ning küünlamerega murul, lillepeenardes ja puudel.

Pilt: Scanpix

TÄNA! Tuhandete küünalde valgus lõpetab suve

Ivo Karlep

Tänavune tasuta festival "Valgus kõnnib Kadriorus" tuleb Jää-ääre ja Ivo Linna kontserdiga ning küünlamerega murul, lillepeenardes ja puudel.

Seekord süttib valgusmeri Kadrioru pargis neljapäeval, 17. septembril pärast päikese loojumist. "Valgus hakkab elama kella seitsme paiku õhtul, mil järk-järgult süttivad tuhanded küünlaid, mida leidub sel õhtul Kadrioru pargis pea kõikjal," rääkis ürituse korraldaja Kaspar Lootsmann. "See saab olema võimas vaatepilt, kuidas tulemeri hämarduval õhtul vaikselt üle terve pargi levib."

Tänavused tuleinstallatsioonid on eripärased ega korda varasematel aastatel nähtut. Muidugi on neid seegi kord palju nii maas kui õhus kõikjal üle pargi, välja arvatud Jaapani aed. "Puudel on eri küünaldega lambid, neid leidub ka murul, lillepeenardes ja kõikjal mujal," lausus Lootsmann.

Kontserdid Luigetiigi ääres

Avakontsert algab kell 19 Luigetiigi ääres, kus astuvad üles Jää-äär ja Ivo Linna. Seegi on esmakordne, sest koos pole nad enne nii suurt kontserti andnud. Untsakad oma tuntud headuses esinevad kõlakojas kell 21. Natuke noorematelegi pakutakse midagi lõbusamat – Eurovisioonil tuntuks saanud ansambel Kruuv esineb kell 20 lilleaias. "Emotsioon saab olema muidugi sama võimas nagu eelnevatel aastatel," mainis Lootsmann.

Kontserdipaikades asub ka mitu toidukohta, suurem toiduala asub Mikkeli muuseumi juures. Alkoholi ei pakuta, sügisõhtul on mõnus kosutada end kuuma tee või kohviga.

Parem tulla autota

Valgusfestivali põhisündmus on Lootsmanni sõnul lõpulavastus, mis algab pargi Pillapalu aias kell 22. Rauno Zubko kokku pandud tantsuetendus üllatab publikut samuti uudsusega ehk video ja tantsu sulandamisega ühte etendusse. Lava juurde seatakse üles suur ekraan, kus näeb videot, millega kogu tanstuetendus on ühte põimitud. Tantsivad Riina Ausma, Karl-Gustav Kasemaa, Sandra Veermets, Keit Arleen Kalle, Miia Natka, Kristiina Värs, Helin Naska, Ingrid Elsa Mugu, Julia Koneva, Maarja Eliisabet Roosalu ja Erena Reilent.

Et tervest festivalist osa saada, soovitab korraldaja pool tundi varem ehk poole seitsme ajaks kohale tulla, aga mitte autoga, vaid jalgsi. "Igal aastal on siin suured autoummikud ja õhtul ärasõitmisega on tekkinud suuri probleeme," hoiatas Lootsmann. Üritus on tasuta.

Laadimine...Laadimine...