TÄNA! Uiskudel draakon toob kohale Hiina uusaasta

Tondiraba jäähallis aitavad Hiina uusaastat vastu võtta hiina toidu laat, võitluskunstide etendus ning Pekingi muusikute kontsert.

Pilt: Tanel Murd

TÄNA! Uiskudel draakon toob kohale Hiina uusaasta

Kai Maran

Tondiraba jäähallis aitavad Hiina uusaastat vastu võtta hiina toidu laat, võitluskunstide etendus ning Pekingi muusikute kontsert.

5. veebruaril kutsub linna kultuuriväärtuste amet huvilisi Tondiraba jäähalli tähistama Hiina uusaasta saabumist. Punase tuleahvi aastat tervitatakse võitluskunstide etenduse, traditsioonilise hiina tantsu ning Pekingi muusikute kontserdiga.

Koguni kaks etendust

"Esmakordselt külastab Tallinna Hiina indie pop-rokk bänd CLF, kellel on meie publikule ka eestikeelne üllatus," ütles kultuuriväärtuste ameti juhataja Aini Härm. "Tondiraba jäähallis demonstreeritakse nii kaasaegset jäätantsu kui ka hiina tantsukultuuri kullafondi kuuluvat lõvi- ja draakonitantsu."

Tänasel kontserdil esinevad lisaks artistidele Pekingist ka Eesti iluuisutajad, trummarid, draakonitantsijad ja tsirkuseartistid. Õhtune kontsert algab kell 19, saali uksed avatakse kell 18. Suurest publikuhuvist tingituna annavad Hiina külalised kell 16 lisaetenduse. Sissepääsuks tuleb Piletilevi kodulehelt soetada tasuta pääse.

Tondiraba jäähalli uksed avatakse kell 13, mil algab hiina kaupade müük. "Jäähalli fuajees on lõunast avatud Hiinast pärit toidu ja kauba laat," ütles kultuuriväärtuste ameti kultuuriosakonna peaspetsialist Kristel Pedak. "Uusaastaetendusi on tänavu kaks, sest tegemist on väga oodatud ja publikurohke sündmusega. Sedakorda saab kuulsat draakonitantsu näha uiskudel ja kahe meeskonna esituses nii jääle ehitatud laval kui ka selle ümber."

Tuleahv keerutab saba ka Kalarannas

7. veebruaril kell 18 korraldavad Põhja-Tallinna valitsus ja Vaba Lava teatrikeskus Kalarannas tuleahvi aasta alguse puhul peo, kus lõkkega saadetakse ära ka põhjatallinlaste jõulukuused. Ka Vaba Lava teatrikeskuse etenduses "Wake up! It’s time to die" lavakujundusena kasutatud kuused pannakse pühapäeval tuleahvi aasta avamispeol suure lõkkena põlema. Omalaadses töötoas valmib ahviskulptuur ning rahvale esineb tuletantsu trupp Flameous. "Linlaste jaoks süütame väiksemad lõkked, mille ümber mõnus käsi soojendada ja teed juua," lausus Tiiu Tamm Telliskivi loomelinnakust.

Tuleahvi aasta alguse ametlik klubi on kohvik Klaus, mis valmistab peoks soojendava erimenüü nii suurtele kui ka väikestele. Põhja-Tallinna vanema Karin Tammemägi sõnul toimub nii suurejooneline pidu Kalarannas tänavu esimest korda. Üritus toimub koostöös Vaba Lavaga ja näitab Tammemägi hinnangul linnaosa kasvavat vaimset potentsiaali.

2016. aasta 8. veebruaril algab Hiina kalendri järgi punase tuleahvi aasta, mida iseloomustab kunstipärasus ning tugev intuitsioon. Aasta tõotab tuua palju positiivseid emotsioone.

Laadimine...Laadimine...