TÄNA! Valgusfestivalil rõõmustab publikut Marko Matvere

Algusega kell 17 on mustamäelastel taas võimalik kogeda ainulaadset tule ja valguse vaatemängu, kus muusika eest kannavad hoolt Marko Matvere, Jaanus Jantson, Margus Põldsepp. Lisaks toimub üle linna nädalapäevad kestev barokkmuusikat tutvustav MustonenFest.

Pilt: Scanpix

TÄNA! Valgusfestivalil rõõmustab publikut Marko Matvere

Algusega kell 17 on mustamäelastel taas võimalik kogeda ainulaadset tule ja valguse vaatemängu, kus muusika eest kannavad hoolt Marko Matvere, Jaanus Jantson, Margus Põldsepp. Lisaks toimub üle linna nädalapäevad kestev barokkmuusikat tutvustav MustonenFest.

17.00 Mustamäe XIV Valgusfestival "Valguse vägi", Akadeemia tee 30 asuv staadion

Pimedal aastaajal süüdatud tuled aitavad päikesel kosuda – siis ei jää maa külma ega kurja meelevalda.

Muusika eest kannavad hoolt Marko Matvere, Jaanus Jantson, Margus Põldsepp. Kaunist koreograafiat näitavad tantsustuudio Free Flow tantsijad. Saab osa maagilisest tuleloitsust.

Mustamäe linnaosa vanem Helle Kalda: "Valgusfestival on erakordne üritus – ühtaegu praktiline, sest vanad jõulupuud lähevad nii-öelda taaskasutusse, mitte ei jää linnaruumi ega loodust risustama, ja vaieldamatult kunstiline. Kuuse põletamise traditsioon seostub kristluse-eelsete rahvakommetega: päikese auks ja virgutuseks tuli süüdata rõõmutulesid. Inimesed uskusid, et pimedal aastaajal süüdatud tuled aitavad päikesel  kosuda, siis ei jää maa külma ega kurja meelevalda. Ka täna kannab meid seesama usk ja kindel teadmine, et valgus ja soojus annavad meile vajaliku elujõu."


MustonenFest

16.00 Tallinn, Jaani kirik

Segakoor Latvija (Läti)

Hortus Musicus, dirigent Andres Mustonen

Kavas: Nystedt, Tavener, Kaumann, Ešenvalds

Euroopa lavadel esinevad meie Hortus Musicus ja naabrite segakoor Latvija, samuti Andres Mustonen ja segakoor Latvija koos kohalike orkestritega väga tihti. Ettekandele on toodud klassikalisi oratooriumeid, aga väga palju ka nüüdismuusikat. 

Pilet 15.-
Sooduspilet 10.- (õpilane, tudeng, pensionär)

 

19.00 Tallinn, Estonia kontserdisaal

Boriss Berezovski (klaver, Venemaa)

Beethoven. Sonaat nr 13 Es-duur op 27
Bartok. Sonaat BB 88
Ligeti. 2 etüüdi: nr 5 Arc-en-ciel ja nr 13 L'escalier du diable (The Devil's Staircase)
D. Scarlatti. Sonaadid K20, K43, K96
Stravinski. Trois mouvements de Petrouchka

Maailma parimate hulka kuuluv klaverikunstnik, vene pianist Boriss Berezovski astub legendaarsete Vene pianistide jälgedes. Tema kontserdid vääristavad prestiižseid kontserdisaale, kontserdigraafik esinemisteks nimekate orkestrite ja dirigentidega on ülitihe. Seetõttu on haruldane võimalus kuulata teda kahel järjestikusel õhtul, solistina sümfooniaorkestri ees ning seejärel akadeemilise soolokavaga.

Berezovskit hinnatakse sädeleva, virtuoosse, jõulise musitseerimise, unikaalse stiili- ja ajastutundlikkuse pärast. Ta on Tšaikovski-konkursi kuldmedali võitja (1990); tema salvestused autoriteetsetele plaadifirmadele on pälvinud arvukalt kõrgetasemelisi auhindu: Preis der Deutschen Schallplattenkritik, Le Monde de la Musique, Diapason, BBC Music Magazine Award jt. Berezovski on 2013. aastast festivali Pianoscope Beauvais kunstiline juht.

Piletid 35.- - 15.- (soodustusi ei ole)

Osta piletid SIIT

Laadimine...Laadimine...