Tänavune muuseumiöö tuleb automudelite võidusõiduga

Muuseumiööl saab proovida papagoilaskmist ja hobuseraua löömist, otsida kuulsaid inimesi ning teada, miks on pruudil vaja kirvest.

Pilt: HOBIzone Spordiklubi

Tänavune muuseumiöö tuleb automudelite võidusõiduga

Muuseumiööl saab proovida papagoilaskmist ja hobuseraua löömist, otsida kuulsaid inimesi ning teada, miks on pruudil vaja kirvest.

Muuseumiööl on linnamuuseum ja selle filiaalid tasuta avatud kella 18-23, Miia-Milla lastemuuseumid Kalamajas ja Kadriorus kella 18-21. 

"Muuseumiööl on põhjust uuendada tutvust linnamuuseumi peamaja eksponaatidega ning põigata sisse arvukatesse filiaalidesse – Neitsitorni, Kiek in de Köki, lastemuuseumidesse Miia-Milla või Kadriorus asuvatesse kirjanike Tammsaare ja Vilde majadesse," ütles linnamuuseumi muuseumiöö koordinaator Made Isak. "Püsinäitus vanas kaupmehemajas Vene 17 peakirjaga "Linn, mis kunagi valmis ei saa" jutustab linna ajalugu kuni eelmise sajandi lõpukümnendi uue ärkamisaja – laulva revolutsioonini. 19. sajandi Tallinna muutumisi esitleb aga külastajate lemmikeksponaat, 1825. aasta jooniste põhjal valminud vanalinna makett."

Otsimismäng muuseumide vahel

Sealsamas tasub pilk peale visata ka hooajalistele näitustele, näiteks trepigaleriis saab näha põnevamaid esemeid meie kollektsionääridelt ja uurijatelt. "Aet ja Jüri Kuuskemaa klaasesemete kogus leidub nii argisemaid esemeid kui ka tõelisi muuseumiharuldusi," rääkis Isak. "Väärtuslikem on vast rokokoolikult koketne prantsuse klaasimaal "Tütarlaps viinamarjakobaraga"."

Lisaks saab sel õhtul osaleda mängudes. "Muuseumidevaheline otsimismäng kannab nime "Mänge täis muuseum" ja seda võib alustada Vene tänava peamajas, Kiek in de Kökis või Neitsitornis," mainis Isak. "Kes kõigis neljas muuseumis mängu läbi teevad, nende vahel jagatakse toredaid auhindu."

Ajaloomuuseumil on avatud peamaja, keskaegne Suurgildi hoone. "Keskendume oma mängudes keskajale," selgitas ajaloomuuseumi kommunikatsioonijuht Reti Meema. "Hea ilmaga toimuvad meie hoovis papagoilaskmine, hobuseraua löömine ja täpsusvisked, mängime keskaegseid lauamänge."

Aita pruuti!

Kell 20 algab Börsi käigus suur köievedu. Lastele on samal ajal otsimismäng, kus tuleb üles leida Eesti ajaloo tähtsaid isikuid muuseumi kahel korrusel. "Need isikud aga on sel ajal natuke maskeeritud tähtsad tegelased või riigipead," lausus Meema. "Gildi saalis teevad muusikat Otsa kooli õpilased."

Vabaõhumuuseumis saab mängida uut mobiilirakendusel põhinevat otsimismängu "Aita pruuti", mis on allalaaditav Google Playst ja iPhone`ist. "Külastaja on kutsutud pulmapeole, aga noorpaaril on natuke abi vaja," selgitas muuseumi avalike ürituste juht Triin Aadli. "Näiteks tulevad mängu veimevakk ja kirves, mis on vaja pruudile viia. Selleks tuleb ära lahendada talude juures mobiilirakenduses olevad ülesanded. Iga mängust osa võtva talu juures on ka klipp, mis seletab ülesande ära, aga koos sellega saab juurde terve hulga teadmisi."

Kolu kõrtsis esineb kell 21.30 setu lauluselts Siidisõsarad. Avatud on ka kauplus, muud talud on sel ajal suletud.

 

Kultuurikatel tossab ja teeb häält

Kultuurikatlas saab muuseumiööl vaadata teadusteatrit Kvark, mis mängib tule, valguse, heli, pilvede, tossu ja elektriga.

Kultuurikatla uksed tehakse lahti kell 18 ja kohe algab seal ka teadusteatri Kvark etteaste "Kus mängu, seal ka teadust". "Kvark mängib tule, valguse, heli, pilvede, tossu ja elektriga viisil, mida ei tohikski kodus järele proovida, ainus võimalus sellele kaasa elada ongi Kultuurikatla muuseumiööl," rääkis sealse muuseumiöö projektijuht Dagmar Kase.

Samas saab mängida lauatennist või lüüa kaasa mõttemängudes. Avatud on mängudisaini õppetuba. "Kes tunneb huvi automudelite võidusõidu vastu, neil tasub kindlasti kohale tulla, sest toimub automudelite võidusõit," lausus Kase. "HOBIzone Spordiklubi MTÜ korraldab muuseumiööl meil oma igakuist võistlussarja etappi, kuhu tulevad rinda pistma Eesti parimad automudelisõitjad." Samal ajal saavad huvilised teavet droonide õpitubade kohta.

Kultuurikatla väikesest saalist saab muuseumiööl Noortebändi saal. Lavale astuvad enim tunnustatud noorteansamblid eesotsas Noortebändi 2016. aasta võitjaga The Notes. Lisaks on laval Ol’ Mill, EiK, To’Ko, The Notes, Steps To Synapse ja The Boondocks.

Kultuurikatla muuseumiöö järelpidu toimub Kalasadama 6, väravad avatakse kell 22.

Laadimine...Laadimine...