Tapal teenivatele Prantsuse sõduritele anti üle missioonimedalid

Kaitseväe Tapa linnakus teisipäeval aset leidnud rivistusel said NATO lahingugrupis teenivad Prantsuse sõdurid kätte missioonimedalid.

Pilt: Kaitsevägi
Poliitika Eesti

Tapal teenivatele Prantsuse sõduritele anti üle missioonimedalid

Toimetaja: Meelis Piller

Kaitseväe Tapa linnakus teisipäeval aset leidnud rivistusel said NATO lahingugrupis teenivad Prantsuse sõdurid kätte missioonimedalid.

Prantsuse kontingendi ülema kolonel Damien de Besombes´i sõnul on prantslastel nii eestlaste kui brittidega, mida jagada, sest koos teenitakse ka Prantsusmaa juhitaval operatsioonil Malis.

“Prantsuse üksus on väga hästi Eesti 1. jalaväebrigaadi kuluvasse brittide juhitud NATO lahingugruppi integreeritud. Meie üksus moodustab umbes 25 protsenti pataljoni võimekusest ja meie ülesandeks on tegutseda Eestis heidutava jõuna,“ ütles kolonel de Besombes, kelle sõnul on teenistus Eestis andud unikaalse võimaluse üksteist tundma õppida ning koostoimimisvõimet harjutada.

Kaitseministeeriumi asekantsler Erki Kodar tänas tseremoonial prantsuse sõdureid nende teenistuse ja liitlaste kaitsevõimesse panustamise eest. „Koos Briti, Belgia ja Taani sõpradega olete näidanud oma pühendumust ja teie teenistus Tapal on märgiks liitlassuhete tegelikust tähendusest,“ ütles Kodar Tapal peetud kõnes.

Prantsusmaa panustab sel aastal Tapal teenivasse NATO lahingugruppi ligi 300 kaitseväelasest koosneva allüksusega, millest suurema osa moodustavad hetkel Prantsuse võõrleegioni sõdurid ja mille relvastusse kuuluvad tankid Leclerc, jalaväe lahingumasinad VBCI ning soomukid VAB.

Briti, Prantsuse ja Taani sõduritest koosnev ligi 1200-liikmeline NATO lahingugrupp alustas Tapal teenistust 2017. aastal ning kuulub 1. jalaväebrigaadi koosseisu. Lisaks panustab liitlaste kohalolekusse ühe teenistujaga Island.

Prantsuse allüksuse vahetavad järgmisel aastal välja Taani sõdurid. Eesti kaitseväelased on prantslastega varasem koos teeninud Euroopa Liidu missioonil Kesk-Aafrika Vabariigis ja piraatlusvastasel operatsioonil Atalanta. Hetkel teenivad Eesti ja Prantsuse sõdurid koos Prantsusmaa juhitaval mässutõrjeoperatsioonil Barkhane Malis.

Laadimine...Laadimine...