Tartu lastekirjanduse auhinna laureaat on Kadri Hinrikus

Tartu mänguasjamuuseumi Teatri Kodus kuulutati laupäeval välja Tartu lastekirjanduse auhinna ehk Lapsepõlve auhinna tänavune laureaat, kelleks osutus Kadri Hinrikus raamatuga "Katariina ja herned", mille andis välja kirjastus Tammerraamat.

Pilt: Scanpix

Tartu lastekirjanduse auhinna laureaat on Kadri Hinrikus (1)

Tartu mänguasjamuuseumi Teatri Kodus kuulutati laupäeval välja Tartu lastekirjanduse auhinna ehk Lapsepõlve auhinna tänavune laureaat, kelleks osutus Kadri Hinrikus raamatuga "Katariina ja herned", mille andis välja kirjastus Tammerraamat.

"Katariina ja herned" kujutab lapsi lastekirjanduses üsna haruldases, kuid eluliselt väga sagedases olukorras – toime tulemas tänapäevase vastmoodustunud kärgpere tingimustes ja konkureerimas nutiseadmetega. Martini ja Katariina vanemad  on üle pea hõivatud oma isikliku elu ja tööga, ning lapsed leiavad igatsetud tähelepanu naabritädi Aliisilt, kellega rajatakse aeda hernepeenar.

Zürii hinnangul on "Katariina ja herned" ilus ja sügava sisuga raamat algkooliealistele lastele. Lugu areneb tasakaalukalt, veidi mõtisklevalt, kuid on sellegi poolest põnev ja kaasahaarav. Raamatule on toredad illustratsioonid teinud Anne Pikkov, vahendas BNS.

Kadri Hinrikus on kirjutanud ka pildi- ja mudilasteraamatuid, ühtekokku on tema sulest ilmunud üheksa lasteraamatut. Oma esimese lasteraamatu "Miia ja herned" avaldas ta 2008. aastal. Järgmisel aastal ilmunud mälestusteraamat "Kui emad olid väikesed" tõusis juba kultuurkapitali lastekirjanduse aastapreemia nominendiks. Sama tunnustuse on pälvinud ka jutustus "Kui haldjad sind hoiaksid" ja tänavune Lapsepõlve auhinna laureaat "Katariina ja herned".

Tartu lastekirjanduse auhinnale kandideerisid Kadri Hinrikuse kõrval kõrval Piret Raud raamatuga "Kõik  minu sugulased", Jaanus Vaiksoo luuleraamatuga "Kolm sügist", Venno Loosaar raamatuga "Eitahalood" ja Koidu V.G. Ferreira noorsooraamatuga "Domineeriv värv. Tumepunane".

Lapsepõlve auhinna esimesed laureaadid  olid Kairi Look ja Andrus Kivirähk. Möödunud aastal läks auhind Reeli Reinausile  raamatu "Kuidas mu isa endale uue naise sai" eest ja Tartu linn kinkis võitnud raamatu esmakordselt kõigile linna neljandate klasside õpilastele.

Tänavusele auhinnale kandideerisid eelmisel aastal ilmunud laste- ja noorsooraamatud.

Lapsepõlve auhinda rahastab Tartu linn, auhinna väljaandmist korraldab Tartu linnaraamatukogu koos mänguasjamuuseumiga. Viieliikmelise žürii tööd juhtis kirjanik Aidi Vallik.  Žürii arvamust auhinnale kandideerinud raamatutest saab lugeda linnaraamatukogu kirjandusveebi lugemissoovituste blogist lugemissoovitus.wordpress.com.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...