Tartu lastekirjanduse auhinna pälvis Jana Maasik

Tartu mänguasjamuuseumi Teatri Kodus kuulutati laupäeval välja Tartu lastekirjanduse auhinna tänavune laureaat, kelleks osutus Jana Maasik.

Pilt: Kuvatõmmis

Tartu lastekirjanduse auhinna pälvis Jana Maasik

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Tartu mänguasjamuuseumi Teatri Kodus kuulutati laupäeval välja Tartu lastekirjanduse auhinna tänavune laureaat, kelleks osutus Jana Maasik.

Kirjanik pälvis auhinna raamatuga "Hopspelleri amulett. Kõrvetav puudutus", mille andis välja kirjastus Tänapäev. Auhinnale kandideerisid 2018. aastal ilmunud laste- ja noorsooraamatud. Maasik on varem avaldanud lasteraamatud "Hanna ja Aleksi lood. Kevad ja suvi" ning "Hanna ja Aleksi lood. Sügis ja talv". Peale selle on ta kirjutanud romaanid "Vihmasaatjad" – seda Janka Lee Leisi pseudonüümi all – ja "Seotus".

Maasiku "Hopspelleri amulett. Kõrvetav puudutus" on hoogne seikluslugu mõisnikutütre, vabrikandipoja ja aednikupoisi juhtumustest, mille muudab eriliseks 20. sajandi alguse mõisaatmosfääri ja -olustiku oskuslik edasi andmine ning laste suhteid proovile panevate klassivastuolude kirjeldamine. Tänaseks on ilmunud juba raamatu teine osa "Üksik skelett".

Žürii hinnangul suudab Jana Maasik nauditavaks lugemiselamuseks kokku siduda üsna ootamatu ajastu, erineva sotsiaalse staatusega peategelased, värvikad kurikaelad ning reaalsuse ja maagia õhkõrnad suhted. Raamat viib lugeja hetkeks maailma, kus elu ilma nutitelefonide, pinkoodide ja loendamatute salasõnadeta on täitsa mõeldav ja huvitav.

Tartu lastekirjanduse auhinnale kandideerisid Jana Maasiku kõrval Andrus Kivirähki "Tilda ja Tolmuingel", Aino Perviku "NummiPealt ja mujalt", Priit Põhjala "Onu Mati, loomaarst" ja Anti Saare Pärdi lugude sari.

Lapsepõlve auhinna varasemad laureaadid on Kairi Look, Andrus Kivirähk ja Reeli Reinaus. Möödunud aastal läks auhind Kadri Hinrikusele raamatu "Katariina ja herned" eest ning Tartu linn kinkis võitnud raamatu kõigile linna kolmanda klassi õpilastele.

Lapsepõlve auhinda rahastab Tartu linn, auhinna väljaandmist korraldab Tartu linnaraamatukogu koos mänguasjamuuseumiga. Viieliikmelise žürii tööd juhtis kirjanik Reeli Reinaus. Žürii arvamust auhinnale kandideerinud raamatutest saab lugeda linnaraamatukogu kirjandusveebi lugemissoovituste blogist

Laadimine...Laadimine...