Tasuta kultuuriöö süütab Lennusadamas muinastuled

Kultuuriööl saab kuulata Koit Toome ja Bombillaze kontserte, õppida päris kunstnike töötubades voolimist ja maalimist ja teha sisseoste disainilaadal.

Pilt: Scanpix

Tasuta kultuuriöö süütab Lennusadamas muinastuled

Kai Maran

Kultuuriööl saab kuulata Koit Toome ja Bombillaze kontserte, õppida päris kunstnike töötubades voolimist ja maalimist ja teha sisseoste disainilaadal.

Sündmus algas 27. augustil kell 15 ja lõpeb hilisõhtul suure peoga Kultuurikatlas. Kell 19 süüdatakse muinastuled. "Muinastulede süütamine augusti viimasel laupäeval sai alguse 1992. aastal ning on omandanud üha suurema populaarsuse," ütles linna kultuuriameti kultuuriosakonna juhataja Lennart Sundja, kelle sõnul sai sellest inspiratsiooni ka linna kultuuriöö korraldamine. "Kultuuriööd korraldame pealinnas teist korda ning sarnaselt mullusega koos muinastulede ööga. Kulminatsiooniks on muinastulede läitmine rannal, sedakorda Lennusadamas." Tasuta sündmusi saab külastada pärastlõunast südaööni ja tasuta üritusi leidub igale maitsele.

Selgub hea maali retsept

Sündmuspaigad on vanalinnast laienenud ka selle lähiümbrusse ja teistesse linnaosadesse. Koostöös kunstnike liiduga korraldab linn ARS-i majas (Pärnu mnt 154) põnevaid töötubasid, näitusi, loenguid ning kunsti- ja disainilaada. Kunstniku ateljees juhendab Piret Rohusaar suuri ja väikesi maalimisel ja voolimisel.

"Maalimine on imelihtne – vaja on õiget meeleolu, armastust ja värve," julgustas huvilisi tuntud kunstnike Tiit Pääsukese, Enn Põldroosi ja Ando Kesküla käe all kunstiülikoolis õppinud Rohusaar. "Ehk on see ühe hea maali retsept."

Teises töötoas saab teada, kuidas teha läbi lihtsa masinakoodi erisuguseid liblikaid ja need arvutiekraanil liikuma panna. Kolmandas saab selgeks munatempera valmistamise kunsti jne.

Kultuuriöö pakub ka suurepäraseid kontserte, kus musitseerivad Koit Toome, Mick Pedaja, Bombillaz, Mari Jürjens, Trio Maag ning Tallinna kammerorkester Risto Joosti juhatusel. Samuti saab kultuuriöö raames osaleda Eesti Õpilasmaleva juubelikontserdil.

Õpilasmalev koguneb suurele kontsert-kokkutulekule "See on EÕM 50" Kadriorus Pillapalu platsil, kus hakkab kõlama suur malevlaste segakoor laulupidudel karastunud dirigentide juhatusel. Lavale astuvad teiste seas Justament, Kosmikud, Odd Hugo, Saara Kadak, Ralf Roosalu, Vanemõde, Jaan Pehk ja Üllar Saaremäe.

Kirjandusõhtul "Rootsist Rootsi" toob teater Varius linna keskraamatukogu suures saalis vaatajani luuletaja, graafiku ja rännumehe Arno Vihalemma elukäigu.

Vihalemma 105. sünniaastapäevale on pühendatud ka Variuse etendus "Üksi ja vaba" rahvusraamatukogu kohvikus, mis räägib kirjamehe kohtumisest kolleegide Nils Ferlini ja Arvo Mägiga.

Kirbuturg ja kummitused

Tänavusele kultuuriööle saabub ka Rootsi tänavaartist Zack Meister, kellel on kaasas kõrge monoratas ja žongleerimisvahendid. Kumu hoovis ja Teater NO99-s linastuvad filmid. Lauliku laval Nõmmel aga etendub Banaanikala projektiteatri kogupereetendus ning flamenkomuusikal lasevad heliseda kitarristid Pääru Oja ja Indrek Kruusimaa.

Kes soovib nautida kultuuriööd looduses, võib sammud seada näiteks Lasnamäele Pae parki, kus pikniku põnevate tegevuste kõrval tegutseb kirbuturg. Jaak Juske ja linnamuuseumi giidide eestvedamisel saab aga uidata mööda vanalinna tänavaid, näha kummitustega seotud paiku ning ehk ka ise kummitustega kohtuda.

Kultuuriöö lõpeb hommikul kell neli Kultuurikatla järelpeoga Eesti Pops Live, mida veavad Erkki Tero ja Janek Murd.
Kogu programmiga saab tutvuda www.tallinn.ee/kultuurioo. Kultuuriööd korraldab linna kultuuriamet.

Laadimine...Laadimine...