TASUTA: Tallinnas esineb Kanadast pärit kammerkoor ja orkester

16. märtsil kell 19.00 annab Tallinnas Jaani kirikus tasuta kontserdi Kanadast, Vancouverist pärit Magee Keskkooli kammerkoor ja orkester.

Pilt: Erakogu

TASUTA: Tallinnas esineb Kanadast pärit kammerkoor ja orkester

Toimetaja: Moonika Tuul

16. märtsil kell 19.00 annab Tallinnas Jaani kirikus tasuta kontserdi Kanadast, Vancouverist pärit Magee Keskkooli kammerkoor ja orkester.

Lisaks neile saab esinemas näha ka Eesti Raadio Laulustuudio tütarlastekoori.

„Meil on tõeliselt hea meel jagada oma muusikat Eesti publikuga ja loodame, et ka eestlased naudivad meie koori ja orkestrite harmoonilist kõla!“ tervitavad Magee dirigendid kohalikke muusikasõpru.

Kanada kammerkoori ning puhk- ja keelpilliorkestri dirigentideks on Mr. Greg Quan ja Mr. Christopher Haas. Eesti Raadio Laulustuudio tütarlastekoori dirigeerivad Kadri Hunt ja Kaie Tanner.

Kavas on teosed maailma tuntuimatelt heliloojatelt, teiste seas W. A. Mozart, R. Sheldon, A. Reed, J. Strauss, J. Sibelius, F. Mendelssohn, S. Eisenhauer jt.

Magee Keskkooli kammerkoor ja orkester on pärit Vancouverist. 2010. aastal peeti selles Kanada linnas taliolümpiamängud, mille avatseremoonial laulis ka kammerkoor. Rohkelt auhinnatud ja kõrgelt tunnustatud koor on olnud osaline ka Mariana Trenchi hittloo “Who do you love” videos. Keelpilliorkester on aga see-eest kaasa teinud 2010. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste hümni ehk popartisti K’Naani loo “Wavin’ Flag” videos. Koosseisud on esinenud nii Jaapanis, Venemaal, Kuubal kui ka paljudes Euroopa riikides.

Mr. Greg Quan on üks dirigentidest ja lisaks on tegemist Magee kunstilise juhiga aastast 1998, kellel on ette näidata bakalaureusekraad Capilano ülikoolist vokaaljazzi erialal, samuti on ta õppinud British Columbia ülikoolis muusikalise pedagoogika erialal. Tema hästi tasakaalustatud programm aitab õpilaste loomingulisust, muusikalist teadlikkust ja küpsust kasvatada. Samasuguse kirega tegutseb ka Mr. Chris Haas, kes on küll tegutsenud aasta vähem kui Quan, kuid kel siiski on 20-aastane kogemus Magee muusikaliste kollektiividega. Endise trummarina on ta kaasa teinud paljudes erinevaid muusikastiile viljelevates koosseisudes. Arvukate tiitlite ja auhindadega pärjatud dirigent on õppinud Toronto Humberi kolledžis, Brandoni ülikoolis ja ka Calgary ülikoolis.

Magee Keskkooli koori ja orkestriga lähemalt tutvumiseks loe siit.

Laadimine...Laadimine...