Teater paneb lapsed keskkonnale mõtlema

"Lugude jutustamise ning lavastamise kaudu jõuab info tõhusalt lasteni - nad hakkavad rohkem mõtlema end ümbritsevale ning mõistavad, mida nad ise keskkonna säästmiseks ära saavad teha," sõnas heategevusfondi Aitan Lapsi nõukogu liige Rauno Raal.

Pilt: Scanpix/ Piip ja Tuut

Teater paneb lapsed keskkonnale mõtlema

"Lugude jutustamise ning lavastamise kaudu jõuab info tõhusalt lasteni - nad hakkavad rohkem mõtlema end ümbritsevale ning mõistavad, mida nad ise keskkonna säästmiseks ära saavad teha," sõnas heategevusfondi Aitan Lapsi nõukogu liige Rauno Raal.

Heategevusfondi Aitan Lapsi, Eesti Pandipakendi ja kultuuriministeeriumi koostöös algatatud projekt "Teater lasteaeda" toob käesoleval õppeaastal 130 lasteaeda tasuta keskkonnateemalised teatrietendused.

Projekt "Teater lasteaeda" ühendab endas kaht olulist eesmärki: see edendab laste keskkonnateadlikkust ja annab võimaluse tasuta nautida kvaliteetset kultuurielamust. Möödunud hooajal mängiti Eestimaa lasteaedades kokku 120 etendust. Margus Värava loodud "Pudeli-Pille seiklused" tõi lavale teatritrupp Teatripisik ning Donald Tombergi lasteloo "Erakordne veepudel" viis lasteaedadesse Miksteater.

Sel hooajal jätkub projekt taas kahe trupiga – lisaks eelmisest aastast tuttavale Miksteatrile alustab etendustega Piip ja Tuut Teater, tuues lavale lasteloo "Pobiseja", kus Piret Jaaksi näidenditeksti on lavastanud Marek Demjanov. Alanud hooajal jõuavad etendused kokku 130 lasteaeda, nende hulgas esmakordselt Tartu- ja Harjumaale.

Heategevusfondi Aitan Lapsi nõukogu liige Rauno Raal ütles, et taaskasutuse teema on ühiskonnas aina aktuaalsem ning Eesti Pandipakend ja heategevusfond Aitan Lapsi leiavad, et järjepidev tegevus laste harimisel aitab muuta elanikkonna harjumusi. "Meie eesmärk on pakkuda lastele kultuurielamusi, mis oleks samal ajal ka oluline osa õppeprotsessist – etendustest osasaamine aitab lastel kinnistada keskkonnasäästlikku mõtteviisi. Eelmisel hooajal saadud positiivne tagasiside tõestab, et lugude jutustamise ning lavastamise kaudu jõuab info tõhusalt lasteni - nad hakkavad rohkem mõtlema end ümbritsevale ning mõistavad, mida nad ise keskkonna säästmiseks ära saavad teha," ütles Raal.

Kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli näeb ettevõtmise positiivse küljena laste kasvavat huvi teatrikunsti vastu. "Tore on tõdeda, et projekti osapoolte ühine algatus on edukalt käima läinud ning jätkub kindlasti kuni kõikidele Eestimaa lasteaedadele on ring peale tehtud. Südamlikud, samas põnevad ning õpetlikud teatrielamused rõõmustasid eelmisel hooajal pea 7000 pisikest teadmishimulist teatrisõpra. Võimaldavad ju etendused mängulises vormis edasi anda olulisi teadmisi, mida lapsed omakorda vanematega jagavad. Ühtlasi kasvatab projekt ka tulevast publikut, kes oskab teatrist oodata nii lusti kui mõtlemisainet," ütles Väli.

Jõgevamaa mängitakse 13, Viljandimaa 24, Harjumaa 34, Pärnumaa 25, Lääne-Virumaa 11, Tartumaa 20, Hiiumaa kaks, Raplamaa üks etendus. Projekti kutsus ellu heategevusfond Aitan Lapsi ning seda rahastatakse pandipakendite automaatides tehtud annetusrahast koostöös Kultuuriministeeriumi ja Eesti Pandipakendiga.

Heategevusfond käivitas projekti "Aitan Lapsi" 2011. aastal koostöös Eesti Pandipakendi, Tomra Balticu ja teistega lastele kultuurielamuste pakkumiseks. Sellest ajast alates on inimesed teinud pandipakendi automaatide kaudu annetusi ligi 600 000 euro väärtuses ja teatrit on saanud külastada enam kui 70 000 vähekindlustatud last.

Laadimine...Laadimine...