TEDxTallinnaVangla ootab Balti jaama ühisvaatamisele

Sel reedel toimub Tallinna vanglas inspiratsioonikonverents TEDxTallinnaVangla, juhtmotiiviga "müüritud". Konverentsil osaleda soovijate hulk ületas eestvedajate ootused mitmekordselt, mistõttu korraldatakse sündmuse otseülekanne-ühisvaatamine Balti jaama ootepaviljonis.  

Pilt: Scanpix

TEDxTallinnaVangla ootab Balti jaama ühisvaatamisele

Sel reedel toimub Tallinna vanglas inspiratsioonikonverents TEDxTallinnaVangla, juhtmotiiviga "müüritud". Konverentsil osaleda soovijate hulk ületas eestvedajate ootused mitmekordselt, mistõttu korraldatakse sündmuse otseülekanne-ühisvaatamine Balti jaama ootepaviljonis.  

TEDxTallinnaVangla projektijuht Mari-Liis Sööt ütles, et inspiratsioonikonverentsi korraldamine vanglas on esmakordne Eesti ajaloos ja suhteliselt harv nähtus Euroopas ning inimeste huvi konverentsi vastu oli üllatuslikult suur. „Tallinna vanglasse mahub konverentsi kuulama 100 inimest, kellest pooled on väljastpoolt müüre. Kui palusime inimestel oma osalemissoovist teada anda, laekus meile 760 avaldust Eestist Indiani! Selleks, et huvilised siiski konverentsist võimalikult vahetult osa saaksid, korraldame otseülekande ja ühisvaatamise Balti jaama ootepaviljonis,“ lisas Sööt.

Sööt selgitas, et Balti jaamas ootab huvilisi lisaks inspireeritavatele kõnedele palju muudki. „Kuraatorite Kristi Leppiku ja Triin Simsoni eestvedamisel on ootepaviljonis Tallinna vangla kinnipeetavate kunstinäitus, ettekannete vahel vaatame üheskoos filmi „Summutatud karje“, mis räägib Süüria sõjast ja naisvangidest. Pärastlõunal valmib ootepaviljoni kõrval aga prantsuse-eesti tänavakunstniku Remi kunstiteos, mis loob silla vangla ja vabaduse vahele,“ sõnas Sööt.

Ühisvaatamisel saab TEDx reeglite järgi osaleda korraga kuni 100 inimest, sissepääs on kõigile tasuta. Inspiratsioonikonverentsi saab jälgida otsepildis sündmuse veebilehel tedxtallinnavangla.ee

TEDxTallinnaVangla konverentsil astub oma kõnega üles kümme esinejat, teiste seas endine kinnipeetav, nüüdseks ühiskonnas väga edukalt toime tulev Immanuel Volkonski, julge maailmaparandaja ja müüride lammutaja Harju Risti koguduse õpetaja Annika Laats, tipparhitekt Andrus Kõresaar, kes muu hulgas on tegelenud Patarei vangla ümbermõtestamisega, vanade tapeetide restauraator Kadri Kallaste, portugallasest majandusteadlane Ricardo Vicente, bioloog Anu Aaspõllu, programmeerija Tõnu Samuel ja teaduspromootor Marju Himma-Kadakas. Sõna saavad ka vanglas viibijad, praegused tummad liikmed ühiskonnas.

Ühisvaatamisel Balti jaamas ootepaviljonis osalevad ka organisatsioonid, kes tutvustavad oma tegevust: Töötukassa (pakub kohapeal karjäärinõustamist), Lootuse Küla, Balti Kriminoloogia Instituut, Johannes Mihkelsoni Keskus, STEP programm ja Aktiviseerimiskeskus Tulevik MTÜ.

TEDxTallinnaVangla esinejate kohta leiab infot ürituse kodulehelt tedxtallinnavangla.ee ja Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/tedxtallinnavangla.  

TEDx on TEDi eriprojekt, mis võimaldab erinevatel inimestel üle maailma korraldada oma kodu-, töö või õppekohas TED-stiilis konverentse. TEDx on sõltumatu inspiratsioonikonverentside sari ning toimub TEDi litsentsi all. Selliseid sündmusi toimub rohkem kui 130 riigis üle maailma. Eestis korraldatakse neid alates 2009. aastast.

Laadimine...Laadimine...