Teletorn tähistab taasiseseisvumispäeva Tanel Padari kontserdiga

Tallinna Teletorn  ja Pirita Linnaosavalitsus tähistavad vabariigi iseseisvuse taastamise päeva traditsioonilise perepäevaga, mil teletorni õuele oodatakse kõiki, keda huvitavad Eesti taasiseseisvumise sündmused. 

Pilt: Scanpix

Teletorn tähistab taasiseseisvumispäeva Tanel Padari kontserdiga

Tallinna Teletorn  ja Pirita Linnaosavalitsus tähistavad vabariigi iseseisvuse taastamise päeva traditsioonilise perepäevaga, mil teletorni õuele oodatakse kõiki, keda huvitavad Eesti taasiseseisvumise sündmused. 

Perepäev Tallinna Teletorni õuel algab kell 11.00 ning kestab orienteeruvalt 18.00-ni. Perepäeval saab näha, kuidas töötavad need inimesed, kellest sõltub tänapäeval Eesti iseseisvus ja heaolu – oma tegemisi demonstreerivad Kaitseliit, Kaitsevägi, Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Häirekeskus ning mitmed teised. Sel korral on õuealal väljas läbi aegade suurim kaitsetehnika näitus. Näidislahingu annab Kaitseliidu Tallinna Malev. Uudistada saab kiirabiautot ja parameedikute töötuba, päästjad tutvustavad uut päästeautot ja lubavad huvilistel proovida tulekustutamist. Lasketiirus saab katsetada oma oskusi täpsuslaskmises ja kodutütardelt õppida meisterdamisnippe. Lisaks sellel annab oma viimase kontserdi Tallinnas annab Tanel Padar & The Sun.

Seekord kütavad kell 17.00 Teletorni õuealal lava kuumaks Tanel Padar & The Sun. Eriliseks muudab kontserdi asjaolu, et sellise koosseisuga bänd annab viimase kontserdi Tallinnas. 

"Teletorn ei ole pelgalt telemast ning turismiobjekt, vaid sellel on eestlaste jaoks sügavam tähendus – Tallinna Teletorn on Eesti taasiseseisvumise sümbol. Just siin toimus 1991. aasta augustis rida olulisi sündmusi, mis otsustasid Eesti vabaduse," ütles Tallinna Teletorni juhataja Riina Roosipuu. "Just seepärast peame enda missiooniks rääkida Eesti taasiseseisvumise lugu läbi oma ajalooekspositsiooni ja giidituuride ning oleme loonud traditsiooni tähistada 20. augustit perepäevana teletorni õuel".

20. augustil 1991.a. piirasid Nõukogude Liidu erivägede soomukid teletorni, et võtta enda kontrolli alla Eesti side välismaailmaga. Sama päeva hilisõhtul, ärevas situatsioonis, kuulutas Eesti end Vabariigi Ülemnõukogu otsusega iseseisvaks. 21. augusti varahommikul lõhkusid nõukogude dessantväelased väravad ja ründasid teletorni. Tänu teletorni ülema Georgi Morozovi kavalusele, teletorni kaitsele kogunenud rahvamassile ja nelja 22. korruse sidekeskust valvanud Eesti mehe vaprusele õnnestus säilitada raadiolevi ning side välismaailmaga kuni ebaõnnestunud putši lõpuni sama päeva õhtul. Nende sündmuste meenutamiseks korraldame perepäeva koostöös Eesti kaitse- ja päästejõududega.

PEREPÄEVA KAVA:

Teletorn avatakse kell 10.00, tegevused õuealal kell 11.00-18.00 TASUTA!

Päevajuht on Madis Milling

Õuealal:

*Kaitseliidu relvastus ja tehnika 

*Kaitseväe Scoutspataljoni ja Kalevi pataljoni soomukid PASI ja soomustatud jalaväe lahingumasin CV9035, 155mm haubits, 23mm õhutõrjekahur ja palju muud

*Briti liitlaste tank Challenger 2, iseliikuv suurtükk AS-90 ning Briti jalaväe lahingumasin Warrior

*Prantsuse liitlaste soomuk VCBI, liitlased näitavad ka oma jalaväe relvastust

*Airsofti relvad

*THREOD Systems droonid

*Meditsiiniauto ja parameditsiini töötuba

*Naiskodukaitse ja Kodutütred õpetavad häid nippe meisterdamiseks

*Kaitseliidu Harju ja Rapla malevad tutvustavad enda tegemisi

*Männiku Lasketiir pakub võimalust ennast proovile panna täpsuslaskmises

*Kohal on Päästeamet koos päästeautoga. Ennetusbüroo jagab näpunäiteid kodu-, tule- ning veeohutuse kohta ja päästjad tutvustavad päästetehnikat

*Häirekeskus tutvustab, kuidas luua ja hoida turvalist elukeskkonda.

*Noorsoopolitsei tutvustab ohutut ja turvalist liiklemist, vastutust.

*Piirivalvebüroo aitab tõsta inimeste teadlikkust veeohutusest ja kehtiva reisidokumendi kohustusest.

*CallMidWife ämmaemandad

NB! Ilusa ilma korral teevad ülelennu USA ründelennukid A-10 Thunderbolt

 

10.00-17.00 Dokumentaalfilm "1991" Teletorni sündmustest (teletorni piletiga)

13.00; 14.00; 15.00 Trepikõnnid (teletorni piletiga)

13.00; 14.15 Esineb Kaitseliidu Tallinna Maleva Orkester

14.00 Näidislahing. Katseliidu Tallinna Malev

17.00 Kontsert: Tanel Padar & The Sun

 

Trepikõnnid toimuvad, kui kõnnile on tulemas korraga vähemalt 10 osavõtjat. Eelregistreerimine pole vajalik. Trepikõnnile pääseb tavalise külastuspiletiga (tavapilet 10 €, sooduspilet 6 €). Kogunemise info 2. korruse kassast.

 

Laadimine...Laadimine...