Telliskivi loomelinnaku kirbuturul annavad tuntud inimesed säästunõu

Tallinnas Telliskivi loomelinnakus toimub täna Facebooki Kogumispäeviku kirbuturg, kus tuntud inimesed jagavad enda säästu-ja kogumisnippe.

Pilt: Scanpix

Telliskivi loomelinnaku kirbuturul annavad tuntud inimesed säästunõu

Tallinnas Telliskivi loomelinnakus toimub täna Facebooki Kogumispäeviku kirbuturg, kus tuntud inimesed jagavad enda säästu-ja kogumisnippe.

Eelmise aasta novembris sai alguse Facebooki grupp Kogumispäevik, millega liitus kiiresti üle 2000 inimese. Säästmisele ja kogumisele orienteeritud Kogumispäevik korraldabki sel laupäeval Telliskivi Punases majas kirbuturu, kus igal pooltunnil annavad inspireeriva loengu tuntud inimesed, kes räägivad oma kogemusest, kuidas säästlikult elada, koguda või oma ettevõtet alustada.

Kogumispäevik on loodud selleks, et inimesed saaksid teineteisega jagada leidlikke säästmis-ja kogumisnippe ning oleksid seeläbi üksteisele ka emotsionaalseks toeks. Nii saavutatakse ka parem tulemus – näiteks novembrikuus säästis grupp ühtekokku 5000 eurot.

"Kuna liikmetevahelisest diskussioonist ilmnes, et üheks heaks kogumisnipiks on ka kapis tolmu koguvate riiete mahamüümine, siis otsustasime korraldada grupi liikmetele kirbuturu. Nii saame kevadeks kappidesse ruumi ja ka lisaraha hoiupõrsastesse," selgitas Kogumispäeviku grupi eestvedaja, Swedbanki rahaasjade teabekeskuse juht Kati Voomets.

Tegemist pole aga tavapärase Telliskivi Kirbuturuga, vaid hariva üritusega, kus lisaks riiete müümisele saab kuulda tuntud inimeste säästu-ja kogumisnippe ning teisi inspireerivaid lugusid. Üritusel esinevad näitleja ja 100 protsenti taaskasutatavate lasteriietebrändi Kalamaja Printsess loonud Karin Rask, laulja ja näitleja Kristel Aaslaid, null-eelarvega reisinippe tundev Georg Tulver, muusik Mikk Mäe ning Kogumispäeviku aktiivne liige Eike Kreek. Lisaks toimuvad ka erinevad töötoad, kus vanadest asjadest luuakse uus.

"Kõik need, kel ei õnnestu oma riideid maha müüa, saavad need mugavalt annetada Uuskasutuskeskusele. Meil on olemas kogumiskotid ja kogu ülejäänud kauba saab mugavalt sinna panna. Nii saame kellegi kapis kasutuna seisvad riided kellegi jaoks kasulikuks muuta," lisas Voomets.

Laadimine...Laadimine...