TERIK: Tunnustagem neid, kes annavad linnale hinge

Volikogu algatas aasta linnakodaniku valimised eelmisel aastal. Kandidaate oli mullu 43 ning tiitli pälvis Kadrioru pargi direktor Ain Järve.

Pilt: Ilja Matusihis

TERIK: Tunnustagem neid, kes annavad linnale hinge

Ivo Karlep

"Soovime tunnustada neid, kes on viimase aasta jooksul linnaelu edendanud, Tallinnale au ja kuulsust toonud või midagi erakordset korda saatnud," lausus volikogu esimees Tiit Terik.

Aasta linnakodaniku tiitlile saavad 1. novembrini kandidaate esitada kõik, küll aga on tingimustes kirjas, et kandidaat peab olema Tallinna elanik "Seetõttu pole mõtet sellele tiitlile esitada näiteks Christopher Nolanit, kes sel suvel samuti Eesti pealinnale oma filmivõtetega palju tähelepanu tõi, kuid kes end Tallinna elanikuks registreerinud ei ole. Tublisid linnakodanikke tasub kindlasti rohkem tunnustada, sest nemad annavad linnale hinge," ütles Terik. "Seepärast algatatigi mullu Tallinna aasta linnakodaniku valimised."

Pakkuda võib ka tublit naabrimeest

Teriku sõnul võiks kõik linlased võtta võimalusel veidi aega, et linna vääriliste kodanike üle järele mõelda. "Ka esmapilgul väikesed asjad võivad tegelikult olla suured ja võib-olla just kellegi koduasumis või linnaosas korraldatakse midagi sellist, mis võiks omada laiemat tähendust ning selle eestvedajad tunnustamist," lausus volikogu esimees. "Meie linnas tegutseb ju mitmeid aktiivseid asumiseltse, kelle ettevõtmised on ammu ületanud oma kodukandi piirid ning mis rikastavad linnaelu. Miks mitte esitada tiitli saamiseks ka mõni sportlane, kes on tiitlivõistlustel häid tulemusi saavutanud, kuid on teie arvates võib-olla teenimatult vähe tähelepanu saanud. On ju mitmeid alasid, kus eestlased on maailma või Euroopa tipus, kuid neist väga palju ei räägita."

1. novembriks esitatud kandidaatide hulgast teeb valiku komisjon, kuhu kuuluvad kõikide linnavolikogu fraktsioonide esindajad ja ka Tallinna selle aasta vapimärgi kavalerid. "Ja kui tõesti selgub, et ka sel aastal oleks vaja anda välja kaks tunnustust, siis seda saame juba novembri alguses arutada," ütles Terik. "Loodan, et otsused sünnivad konsensuslikult. Tunnustamist ja head sõna võiks meie ühiskonnas ju tegelikult üldse rohkem olla ning aasta linnakodaniku valimine on üks neid võimalusi, kus tublisid inimesi esile tõsta."

Aasta tegija selgub novembri lõpus

26. novembril korraldab volikogu aktiivsematele linlastele vastuvõtu, kuhu kutsutakse ka aasta linnakodaniku konkursi nominendid. Aasta linnakodaniku auhinna annab linn pidulikult üle novembri lõpus volikogu istungil.

Volikogu algatas aasta linnakodaniku valimised eelmisel aastal. Kandidaate oli mullu 43 ning tiitli pälvis Kadrioru pargi direktor Ain Järve. Tähistas ju Kadrioru park eelmisel aastal oma 300. sünnipäeva ning pargi juubelihooaja ettevõtmised paistsid silma.

Eelmisel aastal otsustati tunnustada eraldi veel ka aasta sündmust. Nimelt külastas Eestit paavst Franciscus ning seetõttu tõsteti esile tema visiidi peakorraldajat Philippe Jourdani.

Laadimine...Laadimine...