Terviserajad kutsuvad riigi terviseks tiiru ümber maakera tegema

Osadel radadel on vabatahtlikud treenerid, kes annavad nõu suusatehnika ja varustuse kohta. Kella 11-15 on treenerid rajal Pirital, Nõmmel, Tehvandil, Paliveres ja Palal.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Terviserajad kutsuvad riigi terviseks tiiru ümber maakera tegema

Toimetaja: Sandra Lepik

Osadel radadel on vabatahtlikud treenerid, kes annavad nõu suusatehnika ja varustuse kohta. Kella 11-15 on treenerid rajal Pirital, Nõmmel, Tehvandil, Paliveres ja Palal.

Kõiki eestimaalasi oodatakse täna terviseradadele liikuma, et ühiselt maakerale ring peale teha – Eesti sünnipäeva raames toimub erinevatel radadel mitmeid üritusi ning vabatahtlikud suusatreenerid annavad radadel tasuta trenne, vahendas BNS. 

"Tähtsust ei oma vanus, liikumisviis ega tempo. Oluline on tulla üksi või koos perega terviserajale, teha värskes õhus tiir või kaks ning liikumisest rõõmu tunda," ütles Eesti Terviseradade sihtasutuse juhataja Alo Lõoke. "Palume oma läbitud distants ka meie kodulehel registreerida, et saaksime õhtul liita kõigi eestimaalaste liigutud meetrid ja kilomeetrid kokku ning vaadata, mitu tiiru ümber maakera jõudsime pidupäevaks peale teha."

Organiseeritud tegevusi toimub paljudel radadel üle Eesti: Suusasõidud Narvas, Põltsamaal Kuningamäel ja Arvatel, matkad Pirital, Rakkes, Tamsalus, Kuremaal, Järvakandis. Ühtlasi on osadel radadel vabatahtlikud treenerid, kes annavad nõu suusatehnika ja varustuse kohta. Kella 11-15 on treenerid rajal Pirital, Nõmmel, Tehvandil, Paliveres ja Palal. Suusatrennide ja üleskutse kohta leiab infot Facebookis sündmuse lehel.

"Eesti sünnipäeval on hea kingitus iseendale, perele ja Eestile tulla õue ja liikuda ning nautida värsket õhku. Väga lahkesti on palutud ka tänaste tegemiste kohta pilte ja videoid sotsiaalmeedias jagada, lisades teemaviite #terviserajad," lisas Alo Lõoke.

Liikumiskilomeetrite arvestus toimub reaalajas Eesti Terviseradade kodulehel aadressil www.terviserajad.ee. Kui terviserajal käidud, tasub oma läbitud distants kodulehele sisestada. Arvesse lähevad ka väljaspool ametlikke terviseradu, näiteks parkides ja metsades liigutud kilomeetrid. Kõik terviseradade kuust osavõtjad on palutud lisama oma sotsiaalmeediapostitustele hashtagi #terviserajad. Facebooki sündmusega saab liituda siin.

Eestis on üle saja terviseraja, kus saab joosta, käia, suusatada, rattaga sõita ja jõutreeningut teha, mõnedes kohtades ka kettagolfi mängida või uisutada. Meelepärase sportliku tegevuse leiab igaüks. Terviseradade kasutamine on tasuta ning ka aega pole vaja broneerida – tuleb lihtsalt kohale tulla. Liikuda saab vastavalt soovile üksi, sõprade, pereliikmete või isegi viisaka koeraga.

Laadimine...Laadimine...