"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tervishoiutöötajad korraldavad 20. septembril hoiatusstreigi (0)
07. september 2016
Scanpix

"Arstiabi ei ole juba praegu alati õigeaegselt kättesaadav. Sellele vaatamata planeerib valitsus riigieelarve strateegias neljaks järgmiseks aastaks tegelikust vajadusest selgelt väiksemaid tervishoiukulusid, mis tähendab ravijärjekordade hüppelist pikenemist," teatasid meedikud.

Tervishoiutöötajad korraldavad 20. septembril hoiatusstreigi, millega nõutakse tervishoiu rahastamise suurendamist, et patsiendid saaksid vajalikku ravi, teatasid tervishoiutöötajate ametiühingud teisipäeva õhtul.

“Arstiabi ei ole juba praegu alati õigeaegselt kättesaadav. Sellele vaatamata planeerib valitsus riigieelarve strateegias neljaks järgmiseks aastaks tegelikust vajadusest selgelt väiksemaid tervishoiukulusid, mis tähendab ravijärjekordade hüppelist pikenemist,” teatasid Eesti Arstide Liit, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit ja Eesti Õdede Liit pressiteates.

Tervishoiutöötajate sõnul on rahastamissüsteemi jätkusuutmatus olnud teada üle kümne aasta, ei ole sellest hoolimata tehtud ühtki poliitilist otsust selle muutmiseks.

“Valitsus peaks eelkõige muret tundma inimeste arstiabita jäämise, mitte eelarve tasakaalu pärast. Kuna ravikindlustuse tuludest ei piisa vananeva elanikkonna kasvavateks tervishoiukuludeks, siis on haigekassal seaduslik õigus kasutada inimeste raviarvete tasumiseks ka varem kogutud raha,” seisab pressiteates.

Peaministri ja rahandusministri süüdistused haigekassa juhtkonna aadressil on tervishoiutöötajate hinnangul küünilised ja ebaõiglased – eriti uudiste valguses, mis kõnelevad rahandusministeeriumi enda valearvestustest riigieelarve koostamisel ja puudujääkide katmisest haigekassa reservidega.

“Tervishoiutöötajad ei pea õigeks haigetelt lisaraha võtmist visiiditasude tõstmise ja tasuliste teenuste lisamisega, mis halvendab oluliselt vähemkindlustatud inimeste ravivõimalusi,” leiavad tervishoiutöötajad.

Erameditsiinile panustamine muudaks nende sõnul arstiabi kokkuvõttes kallimaks ja kättesaadavaks vaid rikkamale osale ühiskonnast, hambaraviga on see juba ära proovitud. “Selleks, et Eesti tervishoiu rahastamine jõuaks Euroopa keskmisele tasemele, tuleb suurendada valitsussektori kulusid,” seisab teates.

Tervishoiutöötajad kutsuvad Eesti inimesi väärtustama oma tervist ja edastama valijatena seda sõnumit ka poliitikutele:tervis on kallis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.