Tiit Terik: Nõmme Noortemaja juhi vahetuse tingis halb sisekliima

"Nõmme Noortemaja ümber on kirgi olnud päris pikalt ja need viisid selleni, et Tallinna Haridusamet, kellele asutus allub, valmistas ette linnavalitsuse otsuse senise juhi ametist vabastamiseks," sõnas Nõmme linnaosa vanem Tiit Terik.

Pilt: Scanpix

Tiit Terik: Nõmme Noortemaja juhi vahetuse tingis halb sisekliima

"Nõmme Noortemaja ümber on kirgi olnud päris pikalt ja need viisid selleni, et Tallinna Haridusamet, kellele asutus allub, valmistas ette linnavalitsuse otsuse senise juhi ametist vabastamiseks," sõnas Nõmme linnaosa vanem Tiit Terik.

Terik nentis Tallinna TV uudistesaates "Täna+", et Nõmme Noortemaja tööõhkkond on kahe aasta vältel, mil ta on ise Nõmme arenguid lähemalt näinud, küllaltki keeruline olnud. "Sisekliima ei ole olnud hea. Päris mitmed õpetajad on noortemajast oma tegevustega lahkunud, on ka noori lahkunud. Sisekliimat kujundav asutuse juht on seal võib olla jätnud mõningad asjad tähelepanuta, mõningaid asju teinud natukene selliselt, mis pole õpetajates usaldust äratanud."

Nõmme Noortemaja juht Margus Maasik ütles eilses Postimehe Tallinna väljaandes, et teda sunniti lahkuma ning selle põhjuseks on asutuse kolimine Nurme tänavalt Pääsküla Gümnaasiumisse.

Terik märkis, et saab nõustuda väljaütlemistega, mida on eelnevalt kinnitanud Pääsküla Gümnaasiumi hoolekogu liikmed. "Näeme siin kahte küsimust selgelt lahus. Üks puudutab noortemaja sisekliimat ja ulatub kahe aasta tagusesse aega, teine on tänavu jaanurist fookusesse tõusnud noortemaja võimalik ümberkolimine renoveeritavasse Pääsküla Gümnaasiumi hoonesse, samale kinnistule. Eks noortemaja juht tahaks neid asju näha koos ja ennast kolimisplaanidega ohvriks tuua."

Teriku selgitusel viis Tallinna Haridusamet Nõmme Noortemajas läbi siseauditi ja selle dokumendi valguses ongi osapooled nüüd lahku minemas. "Ka ajakirjanduses on välja toodud noortemaja hoovil oleva garaaži ümber toimunud tegevus, samuti õigusabi kulude kasutamine. Kui kooli hoolekogu avaldas noortemaja direktorile umbusaldust ja saatis oma kirja haridusametile, läks direktor tsiviilhagiga ka osade hoolekogu liikmete vastu, kasutades selleks linna raha. Analoogseid episoode saab auditist veel välja tuua. Küsimus ongi selles, kas linn noortemaja omanikuna saab erinevaid otsuseid teha nii, et asutuse juht linna eelarvest linna vastu kohtusse ei lähe? Minu jaoks tundub see ebatavaline olukord."

Teriku sõnul Nõmme Noortemajal uut juhti veel silmapiiril pole. "Tõenäoliselt kuulutab Tallinna Haridusamet juhi leidmiseks välja avaliku konkursi ja valib parima võimaliku kandidaadi."

Terik möönis, et kirgi Nõmme Noortemaja kolimise ümber kütab informatsiooni puudus ja tunnistas, et linna on teinud mõnevõrra kehva teavitustööd. Tegelikult Nõmme Noortemaja kolimise plaane ei ole. "Kolm hoonet, milles Nõmme Noortemaja tegutseb, on oma olemuselt kitsad. Ilmselgelt on tuline õigus neil, kes ütlevad, et Nurme tänava maja, kus noortemaja on üle 60 aasta tegutsenud, on armas, kodune ja sopiline ning mitu põlvkonda on seal põnevaid tegevusi teinud. Tänastele noortele võiks aga pakkuda paremaid tingimusi, avaramaid ruume, parema ventilatsiooniga."

Terik on seda meelt, et Nurme tänava maja võiks korda teha ja sealsed tegevused hoones jätkuda. Plaan, kolida loodusmaja Mai tänavalt mujale, näiteks uude hoonesse Pääskülas, Teriku hinnangul mõistlik ei ole. "Loodusmaja on mõnusasti toimiv keskkond nende noorte jaoks, kes käivad seal loodusharidust saamas," märkis linnaosavanem lisades, et Nõmme Noortemaja areng vajab laiemat diskussiooni, millesse on kaasatud kõik huvigrupid, sealhulgas lapsed, õpetajad ja lapsevanemad. "Nõmme kogukond väärib seda, et linn selgitab neile oma samme, sammude tagamaid ja argumente ning kaasab elanikud ka arutellu."

Laadimine...Laadimine...