Traagiline päev liikluses: kaks hukkunut ja üheksa vigastatut

"Ilmad on vihmased ja päevavalgust on endiselt vähe ning teedel võib nähtavus olla kehv. Liiklejailt eeldavad taolised olud täit tähelepanu ja sobiliku sõidustiili valimist, et vajadusel aegsasti reageerida," märkis Lääne prefektuuri operatiivjuht Üllar Kütt.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Traagiline päev liikluses: kaks hukkunut ja üheksa vigastatut

Toimetaja: Sandra Lepik

"Ilmad on vihmased ja päevavalgust on endiselt vähe ning teedel võib nähtavus olla kehv. Liiklejailt eeldavad taolised olud täit tähelepanu ja sobiliku sõidustiili valimist, et vajadusel aegsasti reageerida," märkis Lääne prefektuuri operatiivjuht Üllar Kütt.

Eilne päev kujunes liikluses väga traagiliseks, kui kaheksas raskes liiklusõnnetuses hukkus kaks inimest ja üheksa liiklejat said viga, nende hulgas ka mitu last, vahendas BNS. 

Esimene õnnetus juhtus kella 7.35 ajal Tallinnas Sõpruse puiestee, Sütiste tee ja Keskuse tänavate ristmikul, kus punase fooritulega teed ületanud 12-aastane poiss sai löögi sõiduautolt Audi A6, mida juhtis 38-aastane mees. Jalakäija toimeati Tallinna Lastehaiglasse, teatas siseministeerium BNS-ile. 

Teine õnnetus juhtus kella 7.41 ajal Tallinnas Pärnu maantee 180B maja juures, kus 37-aastane naine ületas teed keelatud kohas ja sai löögi Volkswagen Golfile, mida juhtis 56-aastane mees. Jalakäija toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. 

Kolmas õnnetus juhtus kella 9.16 ajal Tallinnas Mustamäe tee 12 maja juures, kus 47-aastane mees sooritas Toyota Avensisega vasakpööret ja sõitis otsa lubava fooritulega teed ületanud 38-aastasele naisele. Kiirabi viis jalakäija haiglasse. 

Nähtavus on pimeduse ja vihma tõttu kehv

Neljas õnnetus juhtus kella 15.41 ajal Läänemaal Lääne-Nigula vallas Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla maantee 45. kilomeetril, kus põrkasid kokku 27-aastase mehe juhitud Toyota Avensis ja 37-aastase mehe juhitud Volkswagen Amarok. Toyota juht hukkus sündmuskohale ja temaga koos sõitnud 23-aastane naine toimetati Haapsalu Haiglasse. Volkswagen juht toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Kütt ütles, et juhtunu asjaolud on selgitamisel. "Praegu ei ole meile teada, kust suunast autod tulid ning mis võis sel sirgel teelõigul kokkupõrkeni viia. Kõik juhtunu üksikasjad selguvad alustatud uurimises," sõnas Kütt.

"Ilmad on vihmased ja päevavalgust on endiselt vähe ning teedel võib nähtavus olla kehv. Liiklejailt eeldavad taolised olud täit tähelepanu ja sobiliku sõidustiili valimist, et vajadusel aegsasti reageerida," lisas Kütt.

Õnnetus juhtus teel, kus maksimaalne lubatud sõidukiirus on 90 km/h. Õnnetuse hetkel sadas vihma. Liiklus oli sündmuskohal suletud, see avati taas kella 18.20 ajal.

Viies õnnetus juhtus kella 16.37 ajal Harjumaal Harku vallas Kiia – Vääna-Viti maantee üheksandal kilomeetril, kus 55-aastane mees kaldus Honda Civicuga vastassuunavööndisse ja põrkas kokku Volvo XC90-ga, mida juhtis 62-aastane mees. Honda juht hukkus sündmuskohal. Volvo kaasreisija, 88-aastane naine toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Kuues õnnetus juhtus kella 16.38 ajal Maardus Keemikute ja Orumetsa tänava ristmikul, kus 31-aastane mees sooritas Fiat Freemontiga vasakpööret ja sõitis otsa lubava fooritulega jalgrattal teed ületanud 11-aastasele poisile. Jalgrattur toimetati Tallinna Lastehaiglasse.

Seitsmes õnnetus juhtus kella 18 ajal Tallinnas Tondi ja Alevi tänava ristmikul, kus 27-aastane mees sooritas Volkswagen Golfigas vasakpööret ja sõitis otsa reguleerimata ülekäigurajal teed ületanud 67-aastasele naisele. Jalakäija toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Kaheksas õnnetus juhtus kella 18.44 ajal Tartus Vanemuise ja Akadeemia tänavate ristmikul, kus 50-aastane mees sooritas Ford Rangeriga vasakpööret ja sõitis otsa reguleerimata ülekäigurajal teed ületanud 48-aastasele naisele. Jalakäija toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi.

Laadimine...Laadimine...