Tramm hakkab ühendama lennujaama ja reisisadamat

Uue trammipeatuse asukoht on kavandatud 200 m kaugusele sadama terminalide ustest.

Pilt: Albert Truuväärt

Tramm hakkab ühendama lennujaama ja reisisadamat

Uue trammipeatuse asukoht on kavandatud 200 m kaugusele sadama terminalide ustest.

Balti riikide ühisettevõte RB Rail AS ja Prantsuse konsultatsioonifirma Egis Rail S.A. uurivad, kuidas parendada liikumismugavust Vanasadama ja Rail Balticu tulevase Ülemiste reisiterminali vahel. Uuringus osalevad ka Tallinna linnaplaneerimise amet ja Tallinna Sadam.


Uuringus võrreldi kolme sadamat ja Ülemiste terminali ühendada võivat trammitrassi ja valiti neist sobivaim. Kaalumisel oli trammitee Tartu maanteelt D-terminalini ning sealt edasi olemasoleva Kanuti peatuseni Mere puiesteel. Samuti raudtee pikendamine Balti jaamast A/B terminalini ja tunnel Ülemiste reisiterminalist Liivalaia tänavale ning sealt D-terminalini.


"Tehniliselt, majanduslikult, kasutatavuselt, kiiruselt, investeeringute suuruselt ja hooldust arvestades osutus tõhusaimaks variandiks olemasoleva Tallinna trammivõrgu laiendamine ning sobivamaks ehitamine," ütles uuringu eestvedaja Karmo Kõrvek. "Täpsemalt näeb analüüs ette ka trammivõrgu tihendamise Hobujaama ning sadama juures."


Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul on oluline, et kava järgi peaks ühendatud saama kolm olulist transpordikeskust – lennujaam, Ülemiste reisiterminal ja Tallinna Vanasadam. "Tasuvusanalüüsis esitatud tõhusaima lahenduse suurim väärtus on linna olemasoleva trammivõrgu täiendamine ja sellele uute võimaluste loomine," ütles Novikov. "Sealjuures arvestab lahendus võimalikult palju praegust trammivõrku."

Laadimine...Laadimine...