Trikitavate koerte etendus avab uue jalutusväljaku

Väikeste koerte platsil asub kaks hüpperõngast, rippsild, lamamislaud ja kaks kahe kaldteega poomi, suurte koerte platsil aga kahe kaldteega poom, slaalomipostid, hüppetakistus, A-takistus ja lamamislaud.

Pilt: Tallinna linnavalitsus

Trikitavate koerte etendus avab uue jalutusväljaku

Ott Rammo

Väikeste koerte platsil asub kaks hüpperõngast, rippsild, lamamislaud ja kaks kahe kaldteega poomi, suurte koerte platsil aga kahe kaldteega poom, slaalomipostid, hüppetakistus, A-takistus ja lamamislaud.

"Huvilised on oodatud täna kell 12.30 Lilleküla uue haljasala ja koerte jalutusväljaku avamisele," ütles Pealinnale Tallinna keskkonnaameti peaspetsialist Triinu Maandi, kelle sõnul saab Lilleküla raudteejaama ja A le Coq Arena vahel uudistada vastvalminud kergliiklusteed, puhkekohti ja koerte treeningväljakuid. "Avamisel demonstreerivad treeningelementide kasutamist treenitud agilitykoerad. Pakume kuuma jooki ja suupisteid ja tublimatele koertele närimiskonti See tähendab, et koerad tuleks võtta kaasa."

Haljasala lõpetab koerteväljak, kus üks pool on väikestele koertele ja teine suurtele. Kahte koerteväljakut eraldavad Maandi sõnul piirdeaiad, hekid ja kergliiklustee. Jalutusväljakud suurtele ja väikestele koertele on vastavalt 1275 ja 975 m2 suurused ning liivaga kaetud. Mõlemal väljakul saab viiel eri treeningelemendil arendada koera kiirust, osavust ja koostööd omanikuga.

Väljas ka kasutusjuhendid

Väikeste koerte platsil on kaks hüpperõngast, rippsild, lamamislaud ja kaks kahe kaldteega poomi, suurte koerte platsil kahe kaldteega poom, slaalomipostid, hüppetakistus, tõke, A-takistus ja lamamislaud. "Treening-

elementide juurde paigaldati ka kasutusjuhendid, et aidata koeraomanikel atraktsioone õigesti kasutada," selgitas Maandi. "Kes treenida ei soovi, saab seal niisama koeral ilma rihmata joosta lasta, mis muidu on linnas keelatud. Häid koeri mahub platsile kas või 30."

Agilitykoerte demonstratsioonesinemine on Maandi sõnul lihtsalt näitamaks, et see on lõbus ja kasulik ning hea sportimisvõimalus nii koerale kui ka omanikule, et vaatajad näeksid, mismoodi platsil olevate elementidega treenimine tegelikult käib.

Harjutusväljakud on valgustatud ja neid saab kasutada ööpäev läbi. Väljakut hooldab Atix OÜ. "Seal käivad viis päeva nädalas koristajad ja prügikastide tühjendajad," selgitas Maandi. "On ka spetsiaalse kotijagajaga prügikastid, kust inimene saab ise võtta koti, selle abiga väljaheite üles korjata ning prügikasti panna."

Juba 20 koerteplatsi

Lilleküla haljasalale saab autoga ligi mööda Marta ja Kauba tänavat, jalgsi läbi Kotkapoja ja Väike-Ameerika tänavat ühendava kergliiklustunneli. Maandi sõnul on kokkulepe ka Lilleküla jalgpallistaadioniga, et kui seal parklas vaba ruumi leidub, võivad koeraomanikud oma autod sinna jätta.

Haljasala projekteeris Toomas Põld maastikuarhitektuuribüroost Loovmaastik ning valmis ehitasid selle Maatriks-RP ja Ardens ligi 172 000 euro eest.

Lilleküla omaga kokku on Tallinnas koerte jalutusväljakuid juba 20. "Kõikidel jalutusväljakutel nii palju treeningelemente ei ole, sest osa neist on rajatud juba 13 aastat tagasi," mainis Maandi. Selliste jalutusväljakute arv ei ole tema meelest veel kindlasti mitte piisav ja uute rajamisega jätkatakse ka järgnevatel aastatel.

Laadimine...Laadimine...