Trump ähvardas sulgeda täielikult kogu USA-Mehhiko piiri

"USA kaotab niivõrd palju raha kaubavahetuses Mehhikoga, et ma pean lõunapiiri sulgemist tegelikult kasulikuks ettevõtmiseks," ütles USA president Donald Trump.

Pilt: Scanpix

Trump ähvardas sulgeda täielikult kogu USA-Mehhiko piiri (3)

Toimetaja: Sandra Lepik

"USA kaotab niivõrd palju raha kaubavahetuses Mehhikoga, et ma pean lõunapiiri sulgemist tegelikult kasulikuks ettevõtmiseks," ütles USA president Donald Trump.

Trump ähvardas sulgeda "täielikult" kogu USA piiri Mehhikoga, kui seadusandjad ei nõustu rahastama piirimüüri ehitamist, vahendas BNS. 

"Me oleme sunnitud sulgema lõunapiiri täielikult, kui obstruktsionistidest demokraadid ei anna meile raha müüri lõpetamiseks ja ei muuda neid naeruväärseid immigratsiooniseadusi, millega meie riik on koormatud," säutsus Trump Twitteris.

"USA kaotab niivõrd palju raha kaubavahetuses Mehhikoga, et ma pean lõunapiiri sulgemist tegelikult kasulikuks ettevõtmiseks," lisas president. Trump ei maininud äsja Mehhikoga allkirjastatud kaubanduslepet, mida ta ise on kiitnud leppena, mis tõstab kahe riigi kaubanduskoostöö täiesti uuele tasemele.

Mehhiko president Andres Manuel Lopez Obrador ei soovinud Trumpi väljaütlemisi koheselt kommenteerida.

"Me ei taha olla mõtlematud ja sellega praegu kaasa minna," märkis riigipea.

Trump teatas ühtlasi, et Ühendriigid lõpetavad igasuguse abi Hondurasele, Guatemalale ja El Salvadorile, kuna need riigid ei suuda lahendada migratsiooniprobleemi.

"Honduras, Guatemala ja El Salvador ei tee midagi USA heaks, ainult võtavad meie raha," säutsus Trump Twitteris.

"Ma kuulsin, et Hondurases pannakse kokku uut (migrantide) karavani, ja nad (võimud) ei astu mingeid samme selle osas. Me katkestame kogu abi neile kolmele riigile," lisas ta.

Trumpi sõnul "kasutasid need kolm riiki paljude aastate jooksul USA-d hüvede saamiseks".

USA president kritiseeris veelkord Mehhiko võime, et nad ei suuda migrantide karavane ohjes hoida.

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...