Trump kurtis EL-i karmuse üle Suurbritannia suhtes

"On väga halb, et Euroopa Liit on Ühendkuningriigi ja Brexiti osas nii karm," säutsus USA president Donald Trump.

Pilt: Scanpix

Trump kurtis EL-i karmuse üle Suurbritannia suhtes

Toimetaja: Moonika Tuul

"On väga halb, et Euroopa Liit on Ühendkuningriigi ja Brexiti osas nii karm," säutsus USA president Donald Trump.

USA president Donald Trump kurtis kolmapäeva õhtul Euroopa Liidu karmuse üle Suurbritanniaga pärast seda, kui EL-i liidrid andsid Suurbritanniale Brexiti osas pool aastat ajapikendust, vahendas BNS.

Suurbritannia sai Brüsselis öötundideni veninud EL-i erakorralisel tippkohtumisel saavutatud kokkuleppega "paindliku ajapikenduse" 31. oktoobrini, mis säästab kõiki osapooli Ühendkuningriigi kaootilisest leppeta lahkumisest ööl vastu laupäeva.

Briti peaminister Theresa May oli taotlenud Brexiti edasilükkamist 30. juunini, kuid EL-i liidrid suhtusid skeptiliselt sellesse, kas Briti parlamendis on võimalik saavutada kolme kuu jooksul kokkulepe lahkumisleppe heakskiitmises.

Brüsseli tippkohtumine osutus oodatust pingelisemaks, kuna Prantsuse president Emmanuel Macron oli pikale ajapikendusele vastu, teised eesotsas Saksa kantsleri Angela Merkeliga aga poolt.

Lõpuks jäi peale pikema ajapikenduse plaan, mis annab Mayle rohkem aega lahkumisleppele parlamendi toetuse võitmiseks, kuid Trumpile näis, et Londonit on karmilt koheldud.

"On väga halb, et Euroopa Liit on Ühendkuningriigi ja Brexiti osas nii karm," säutsus Ühendriikide riigipea.

Seejärel võttis ta jutuks USA ja Euroopa kaubandustüli, öeldes: "Samamoodi on EL ka jõhker kaubanduspartner Ühendriikidega, mis hakkab muutuma".

"Mõnikord tuleb elus anda inimestele hingamisruumi, et see ei hakkaks teile hiljem kätte maksma!" säutsus Trump.

Teisipäeval lubas Trump kehtestada tariifid 11 miljardi dollari väärtuses Euroopa kaupadele ja kuulutas, et Euroopa Liit on aastaid USA-l nahka üle kõrvade tõmmanud.

Laadimine...Laadimine...