TS Laevade teine uus parvlaev Tõll sai ametlikult endale nime

TS Laevade teine uus parvlaev sai laupäeval Kuivastu sadamas peetud pidulikul ristimistseremoonial nimeks Tõll.

Pilt: Scanpix

TS Laevade teine uus parvlaev Tõll sai ametlikult endale nime

TS Laevade teine uus parvlaev sai laupäeval Kuivastu sadamas peetud pidulikul ristimistseremoonial nimeks Tõll.

Laev sai nime Saaremaa mütoloogilise kangelase Suure Tõllu järgi, teatas laevafirma. Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm rääkis pidulikul ristimistseremoonial, et nüüd saab laeva operaatorfirma juba kergemalt hingata, kuna pooled uutest laevadest on Eestisse jõudnud, vahendas BNS.

"Täna [laupäeval] saame julgemalt vaadata ka saarlaste ja muhulaste silmadesse, sest  saarte järgmine saarte kangelane alustab oma rahva teenindamist. Parvlaev Tõll valmis Poola laevatehases Remontowa. Juba homme [pühapäeval] alustab laev liiklemist Kuivastu-Virtsu liinil," sõnas Kalm.

Ristimistseremoonial osalenud majandus- ja taristuminister Kadri Simson märkis oma kõnes, et laeva on kaua oodatud. Simson märkis ka, et tal on hea meel Saaremaa ja Muhumaa inimeste paranenud mandriühenduse pärast.

"Eesti on mereriik. Täna on Eesti lipu all kaks uut laeva, aga meie eesmärk on, et neid oleks kümneid," lisas Simson.

Tõllu  ristiema, Kuressaare Gümnaasiumi klassiõpetaja Lelet Aavik rääkis tseremoonial laeva nimikangelasest Tõllust  ja andis laevale kaasa oma soovid.

"Saagu Su nimeks Tõll, too meile tuntust ja õnne. Hoia meie saarlasi ja muhulasi, meremehi ja kõiki, kes sinuga seilavad," lausus ristiema Lelet Aavik ning lõi šampusepudeli vastu laeva.

Parvlaev Tõll  hakkab reisijaid teenindama Virtsu-Kuivastu liinil. Laeva kaptenid on vaheldumisi Hanno Naaber ja Peeter Sepp. Laeva esimene liinireis toimub pühapäeval kell 13.30 väljumisega Kuivastu sadamast. 

Laadimine...Laadimine...